Novinky - 30.03.2013 08:59

Ondrej Petre: Košičania mali o trochu viac šťastia

Huste.tv Autor: Huste.tv | Zdroj: René Lipták

Rozhodlo domáce prostredie

Trenčianski juniori mali možnosť získať bronzové medaily, no rozhodujúci zápas na košickom ľade prehrali, a tak obhájili konečné štvrté miesto. Aj keď bola Dukla väčšinu zápasu lepšia, cenný kov získali východniari.  „Možno sme s nimi fyzicky nestíhali. Čo sa týka hokejových individualít, myslím si, že sme boli na tom lepšie. Jednoducho mali o trochu viac šťastia,” smutne skonštatoval Ondrej Petre. Košice mali v rozhodujúcom zápase výhodu domáceho prostredia. Petre si myslí, že keby sa hralo v Trenčíne, zápas mohol byť o inom. „Myslím si, že táto ďaleká cesta určite spravila svoje. Mnohí chalani stvrdli, a to na fyzickej pripravenosti mužstva určite nepridalo,” dodal.

Dukla aj bez trojice hráčov

Do rozhodujúceho zápasu nemohli zo zdravotných dôvodov nastúpiť kapitán Boris Mravík a ani obranca Luka Markovič. Takisto sa do výstroje neobliekol ani Lukáš Plško, ktorý pauzuje už dlhšie.  „Chalani nám určite chýbali. Sezóna bola dlhá a ich neprítomnosť na ľade bolo cítiť,” vyjadril sa Ondrej na margo chýbajúcej trojice. Keďže Mravík ako kapitán nemohol nastúpiť, tréner Jakubík vybral na túto funkciu Denisa Hudeca.  „Denis je jeden z lídrov tímu, vie čo má robiť. Túto úlohu už zastával v mladších kategóriách, chalani ho rešpektujú. Tam problém nebol,” zhodnotil  obranca juniorky Hudecove plnenie si kapitánskej funkcie.

Koniec sezóny, nasleduje oddych

Pre oba celky tak sezóna skončila, všetci hráči teraz asi najviac rozmýšľajú nad vytúženým posezónnym oddychom. Každému určite padne vhod nejaká tá dovolenka.  „Na nasledujúcu sezónu by som sa chcel pripraviť čo najlepšie. Tá dovolenka je ale super oddychom pre každého hráča,” s úsmevom povedal Ondrej. Pri otázke, či aspoň trochu rozmýšľa nad budúcou sezónou prišla jednoznačná odpoveď:  „Čo bude v ďalšej sezóne? Necháme sa prekvapiť.”