Novinky - 31.05.2018 18:10

Trenčín predĺžil zmluvu ďalšiemu hráčovi. Čo bude s Ölveckým?

Huste.tv Autor: Huste.tv | Zdroj: sita, huste.tv

Devätnásťročný hokejový útočník Erik Smolka predĺžil zmluvu s tipsportligovým klubom HK Dukla Trenčín. Na oficiálnom webe "vojakov" o tom informoval predseda predstavenstva trenčianskeho klubu Viliam Ružička. Ružička tiež dodal, že Dukla je blízko k podpisu kontraktu aj so skúseným útočníkom Petrom Ölveckým. "Posledné voľné miesta v kádri čakajú na podpísanie zmlúv, vo štvrtok sme ju podpísali s odchovancom Erikom Smolkom. Rokovanie o predĺžení kontraktu s Petrom Ölveckým je v poslednej fáze dolaďovania, prakticky je všetko pripravené na podpis. S adeptmi na pozíciu brankárskej dvojky rokujeme, ale nechceme sa unáhliť, je to veľmi dôležitý post," uviedol Ružička.

Trenčiansky rodák Smolka odohral v uplynulej sezóne 26 zápasov Tipsport ligy za HK Orange 20 a Duklu Trenčín, v ktorých nazbieral 18 bodov (7+11). Zahral si aj v druhej najvyššej súťaži (9 duelov, 10 bodov) a tiež v juniorskej extralige (25 stretnutí, 45 bodov). Bol súčasťou slovenského výberu na MSJ 2018, v piatich meraniach síl sa bodovo nepresadil.

V tíme úradujúceho vicemajstra sa aktuálne rozbieha letná príprava. Do nej sú zapojení aj trenčianski juniori, ktorí bojujú o šancu v A-tíme Dukly - Smolka, Viliam Čacho, Kristián Kováčik či stále iba pätnásťročný talent Samuel Kňažko. V kádri Trenčanov je momentálne dvadsať hráčov so zmluvou na nadchádzajúci ročník: brankár Michal Valent, šesť obrancov a trinásť útočníkov.


Ďakujeme za vaše názory