Novinky - 25.06.2018 19:48

Trenčianska Dukla predstavila po 25 rokoch nové hokejové logo

Huste.tv Autor: Huste.tv | Zdroj: hkdukla.sk, huste

Dukla Trenčín, hokejový klub s dlhodobou tradíciou od roku 1962, sa rozhodol po druhýkrát vo svojej histórii zmeniť logo klubu. K zmene dochádza presne po 25-ich rokoch.

Dukla Trenčín začínala v roku 1962 s tradičným logom, ktoré v tom čase v bývalom Československu používali všetky športové vojenské kluby. K zmene loga prišlo v roku 1993, keď Dukla Trenčín získala  prvý historický titul majstra Slovenska. Na rozdiel od súčasného loga, sa nové logo čiastočne vrátilo k pôvodným prvkom s použitím nových moderných trendov. Jeho základný tvar sčasti pripomína tvar symbolu Slovenskej republiky. Koniec koncov, trenčianski hráči  vždy  tvorili základnú kostru reprezentácie Slovenska. Rok 1962 pripomína dlhoročnú úspešnú históriu klubu. Farebnosť loga sa zásadne neodkláňa od tradičných farieb, ktoré Dukla v logu používala, a je určitým kompromisom medzi historickou bordovou a naposledy používanou červenou farbou, v spojení so zlato-žltou kombináciou. Samozrejme, v logu nechýba dominanta mesta Trenčín, Trenčiansky hrad. Nové logo vzniklo v spolupráci s agentúrou noGrey na čele s Erikom Kovalčíkom.

Prezident klubu Viliam Ružička dodal: ,,Zmenu loga sme dôsledne zvažovali v rámci vedenia klubu. Tak ako postupne meníme marketingové nástroje a marketingovú aktivitu klubu, cítili sme potrebu aj v modernizácii základného marketingového nástroja - loga klubu. Nové logo citlivo spája historické prvky slávnej éry a vzostupu hokejového klubu Dukla Trenčín s modernými prvkami. V konečnom dôsledku, nové logo spĺňa aj požadované parametre viacerých fanúšikov Dukly Trenčín, ktorí sa dopytovali po alternatívach využitia prvotného loga, ktoré bolo používané v rokoch 1962 až 1992, a naďalej zostalo veľmi obľúbeným aj v posledných rokoch. Verím, že tak, ako zmena v roku 1993 priniesla historický úspech, aj táto zmena pomôže k ďalšiemu úspešnému účinkovaniu nášho klubu. Ako ukázali trenčianski diváci v predchádzajúcej sezóne, sú hladní po úspechu a kvalitnom hokeji. Vedenie Dukly vytvára všetky dostupné podmienky pre to, aby sa sezóna 2018/2019 zapísala do úspešnej histórie trenčianskeho hokeja.“

Dukla Trenčín plánuje predstaviť kompletný káder pre sezónu 2018/2019 po poslednom priateľskom zápase na domácom ľade s Olomoucom dňa 4.9.2018. Súčasťou stretnutia bude aj predstavenie nových dresov  pre aktuálnu sezónu. V závere dôjde k slávnostnému otvorenie Hokejového múzea Trenčín, ktoré bude zahŕňať zaujímavé exponáty trenčianskeho a svetového hokeja. Zároveň predstaví nádherné historické exponáty, ktoré fanúšikom hokeja pripomenú viac ako 100 ročnú históriu tohto populárneho športu.


Ďakujeme za vaše názory