Novinky - 04.09.2018 15:41

Dukla nechce chýbať v boji o popredné priečky ani v sezóne 2018/2019

Zdroj: sita

Cieľom hokejistov Dukly Trenčín v novej tipsportligovej sezóne je rovnako ako v predchádzajúcom ročníku nechýbať v boji o popredné priečky. Na predsezónnej tlačovej konferencii to uviedol predseda predstavenstva Dukly Viliam Ružička. "V porovnaní s minulým rokom došlo u nás k stabilizácii hráčskeho kádra s príchodom ďalších posíl. Príprava na sezónu začala za účasti celého kádra, čo je v porovnaní s minulými sezónami unikátne. Na druhej strane musím dodať, že aj ostatné mužstvá doplnili kádre veľmi kvalitnými hráčmi. Očakávame veľmi vyrovnanú sezónu a keď sa v predošlej sezóne hovorilo až o piatich kandidátoch na titul, v tomto roku ich môže byť aj viac. Samozrejme, my chceme byť v centre tohto diania a mojím veľkým želaním je, aby kulisy nášho štadiónu zapĺňali fanúškovia v takom hojnom počte ako tomu bolo počas play-off v ostatnej sezóne. Po každom zápase odchádzali spokojní a s pocitom, že naši hráči vydali zo seba všetko,“ povedal Ružička podľa oficiálneho web trenčianskej Dukly. V Trenčíne medzi sezónami zrekonštruovali miestny Zimný štadión Pavla Demitru.

V utorok na trenčianskom "zimáku" slávnostne otvorili Hokejové múzeum. "Tým, že som pri hokeji ako hráč alebo funkcionár viac ako 50 rokov, som si naplnil svoj veľký sen. V novembri minulého roka som sa zásadne začal venovať zbieraniu exponátov pre budúce múzeum, keď som vlastnil zhruba 20 kusov dresov slovenských hráčov z NHL. Pri úvahách, kde by také múzeum malo byť, som došiel k presvedčeniu, že jediným vhodným priestorom v Trenčíne môže byť náš štadión. Vďaka ústretovosti vedenia mesta a poslancov došlo k dohode a začiatkom mája sa začala rekonštrukcia priestorov nad hlavnou pokladňou. Úsilie a energia, ktorú som vložil spolu s mojou rodinou a priateľmi, nevyšli nazmar. Otvárame aj keď priestorom nie veľmi veľké, ale exponátmi unikátne múzeum. Fanúšikovia si môžu pozrieť zaujímavé, aj viac ako storočné, exponáty hokejového výstroja, v ktorých vyniká korčuľa amerických indiánov, ktorá bola používaná podľa amerických archeológov pred 1400 až 1700 rokmi, kedy sa prakticky položili základy pre vytvorenie tohto krásneho športu. Získal som časť unikátnej zbierky hokejových exponátov známeho slovenského zberateľa Vlada Kyšku, najmä hokejok svetových a československých legiend hokeja ako napríklad Wayne Gretzky, Vladislav Tretiak, Vladimír Dzurila, Viačeslav Fetisov a mnoho ďalších. Ďalším významným partnerom bol Miloš Havel z Prahy, ktorý mi pomohol získať krásne exponáty z éry československého hokeja. V neposlednom rade súčasťou expozície budú exponáty z prostredia trenčianskeho hokeja, ktorého zásadnú históriu začala písať Dukla od roku 1962. Žiaľ, niekoľko stoviek exponátov nebude možné jednorazovo vystaviť v celom rozsahu, a tak plánujem čiastočne obmieňať exponáty, o čom budeme priebežne informovať. Súčasťou múzea bude aj Sieň slávy trenčianskeho hokeja, ktorá bude aktivovaná v rámci Múzea v najbližších týždňoch,“ prezradil Miloš Radosa, zakladateľ Hokejového múzea v Trenčíne.

Zloženie A-tímu Dukly Trenčín v úvode tipsportligovej sezóny 2018/2019 (zdroj: hkdukla.sk): Michal Valent, Marek Šimko, Lukáš Bohunický, Tomáš Starosta, Matúš Holenda, Juraj Cebák, Peter Frůhauf, Tomáš Borkoš, Marek Hudec, Martin Rýgl, Branko Radivojevič, Peter Ölvecký, Peter Sojčík, Marek Hecl, Boris Sádecký, Milan Bartovič, Mário Bližňák, Ondrej Mikula, Tibor Varga, Radek Dlouhý, Michal Hlinka, Denis Hudec, Jozef Švec, Ján Pardavý ml., Adam Špankovič, tréneri: Peter Oremus, Ján Pardavý st., Peter Kosa