Novinky - 01.02.2019 09:33

Pomôcť dobrej veci! Dukla Trenčín nastúpi v exhibícii proti tímu EUHL

Huste.tv Autor: Huste.tv | Zdroj: sita, huste.tv

Hráči úradujúceho slovenského hokejového vicemajster HK Dukla Trenčín budúci týždeň odohrajú exhibičné stretnutie proti tímu Európskej univerzitnej hokejovej ligy (EUHL) Gladiators Trenčín. Celý výťažok z dobrovoľného vstupného venujú Domovu sociálnych služieb Demy v Trenčíne. Bude to prvý zápas, v ktorom proti sebe nastúpia družstvá kluby z Tipsport ligy a EUHL. Duel sa uskutoční v nedeľu 10. februára o 17.00 h na trenčianskom Zimnom štadióne Pavla Demitru.

"Základom nápadu je spolupráca, ktorá funguje medzi Gladiátormi a Duklou už niekoľko rokov. Odohráme ho v čase, kedy hráči Dukly budú mať reprezentačnú prestávku a Gladiators pred sebou posledné zápasy základnej časti, toto stretnutie môže oba celky udržať v zápasovej kondícii. Každý duel je lepší ako tréning," povedal športový riaditeľ tímu Gladiators Trenčín Roman Moravec a pokračoval: "Určite pôjde o skvelú formu propagácie univerzitného hokeja - nielen Gladiátorov, ale aj ligy EUHL. Myslím si, že tento zápas nám môže byť zrkadlom, vďaka ktorému zistíme, na akej úrovni sa momentálne náš tím nachádza. Je mi jasné, že budeme ťahať za kratší koniec, ale svoju kožu nedáme lacno."

V kádri univerzitného tímu figurujú aj hráči, ktorí nedávno pôsobili aj v najvyššej slovenskej súťaži či v prvej lige - Miroslav Habšuda, Peter Kopecký, Jozef Huňa, Matúš Trenčan či Dominik Hegyi, hlavným trénerom je Branislav Jánoš.

Organizátori plánujú aj i tombolu o hokejové suveníry, výťažok tiež venujú deťom. "Ak má človek šancu pomôcť, nie je nad čím premýšľať. Pevne verím, že príde čo najviac ľudí, spoločne sa zabavíme a pomôžeme dobrej veci," dodal na záver Moravec.