Klub

DVTK Miskolc je klub, ktorý zahŕňa viacero športov do jedného celku. Pod svojimi krídlami má nielen hokej, ale aj iné kolektívne športy ako sú futbal, basketbal či volejbal. Hokejový tím Jegesmedvék, v preklade „polárne medvede“, bol založený v roku 1978 v maďarskom meste Miskolc neďaleko slovenských hraníc. Niekoľkokrát zmenili svoj názov, súčasný používajú od roku 2015.

DVTK hral maďarskú hokejovú Erste Ligu. Od roku 2015 získal 3 tituly, v minulej sezóne sa im to nepodarilo, pretože vo finále podľahli MAC Budapešť, ktorí taktiež si v budúcej sezóne zahrajú najvyššiu slovenskú hokejovú súťaž. Okrem titulov v maďarskej lige získali aj ďalšie cenné trofeje, ako napríklad Pohár Maďarska v rokoch 2015 a 2018.

Konfrontácia so slovenskými klubmi nebude pre Miskolc prvou ani poslednou. Vo vlaňajšej sezóne s ďalšími slovenskými a maďarskými tímami sa zúčastnili turnaja o Vyšehradský pohár. Viedli si veľmi dobre, veď obsadili až druhé miesto, kedy vo finálovom dvojzápase s HK Nitra prehrali až po nájazdoch.

Pred nastávajúcou sezónou sa tím z Miskolca posilnil na trénerskom poste, keď angažoval Kanaďana Glena Hanlona. Slovenským fanúšikom je toto meno známe, pretože trénoval slovenskú reprezentáciu v rokoch 2010 a 2011. Tím je prevažne tvorený maďarskými hráčmi doplnenými skúsenými legionármi ako Jamie Milam (prišiel z HK Nitra), Žiga Pance či Rasmusom Kulmalom, ktorý je juniorským majstrom sveta. Zabudnúť nemôžeme ani na Jánosa Vasa, ktorý bol v roku 2002 draftovaný Dallasom Stars a ktorý bol kapitánom Maďarska na MS 1A divízie v roku 2018.