1. zápas kvalifikácie play off, piatok 01.03.2019, 18:00
1:3
(0:1, 1:1, 0:1)
MAC Ujbuda
MAC Ujbuda
Góly: 24. Galanisz (Miskolczi, Somogyi) - 14. Langkow (Bodó), 22. Langkow (Orban, Dudás), 51. B. Majoross (Burt). Vylúčenia: 11:12 na 2 min, navyše R. Harrison 10 min za nešportové správanie sa, 10 min za bitku a 5+DKZ za napadnutie hlavy a krku a nešportové správanie sa, Somogyi (obaja Miškovec) 10 min a 20 min za nešportové správanie sa - Terbócs 10 min za bitku, Burt (obaja Budapešť) 10 min a 20 min za nešportové správanie sa, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:1, rozhodovali: Snášel, Orolin - Bodgaň, Jobbágy, 1085 divákov

DVTK Jegesmedvék Miskolc:

Vay - D. Kiss, N. Crawford, Vojtkó, Szirányi, J. Milam, Láda - Kulmala, Vas, Pance - Magosi, Loiseau, R. Harrison - Somogyi, Galanisz, Miskolczi - Ritó, Hajós, Albert

MAC Ujbuda:

Bálizs - Macaulay, Pozsgai, Dudás, Negrin, Garát, Burt, Vokla, Bugár - Bodó, Langkow, Orban - Dansereau, J. Brown, T. Klempa - Terbócs, B. Majoross, Pápa - Szigeti, Kreisz, Odnoga

Hokejisti MAC Budapešť zvíťazili v piatkovom prvom zápase predkola play-off najvyššej slovenskej súťaže na ľade Miškovca 3:1. Maďarské derby bolo veľmi nervózne. V závere sa dokonca strhla bitka, a tak rozhodcovia rozdali v zápase až 161 trestných minút. V úvodnej tretine mali trojnásobnú streleckú prevahu domáci, no paradoxne počas vlastnej presilovky inkasovali. V 14. min sa predviedol individuálnou akciou Chris Langkow. Ten istý hráč skóroval aj na začiatku druhej tretiny, no Miškovec rýchlo vrátil do hry kontaktným gólom Nikandrosz Galanisz. Viackrát sa však už zverenci trénera Glena Hanlona nepresadili. Naopak, v 51. min spečatil výhru MAC Budapešť svojím premiérovým gólom v sezóne Barnabás Majoross.