Novinky - 20.12.2017 10:59

Topiaci sa slamky chytá. V Detve hlásia nového asistenta

Huste Autor: Huste | Zdroj: sita, huste.tv

Hlavný kouč nováčika hokejovej Tipsport ligy 2017/2018 HC 07 Orin Detva Ivan Dornič má nového asistenta, stal sa ním Pavel Igríni. „Od môjho príchodu sme sa bavili o asistentoch a s prezidentom klubu sme sa dohodli, že naše duo posilní Paľo Igríni, ktorý má dlhoročné skúsenosti, osobne sa viac rokov poznáme a myslím si, že bude určite pre mužstvo veľkým prínosom,“ povedal Dornič v rozhovore pre oficiálny klubový web.

Dornič je trénerom Detvy od polovice októbra, keď nahradil Dušana Kapustu. „Z pozície hlavného trénera sa zaujímam hlavne o útočné formácie a asistenti majú na starosti obrancov. Pri striedaní hráčov je veľmi dôležité, aby nevznikol chaos, aby hráči presne vedeli, kedy idú na ľad a sledujeme aj striedanie súpera, čomu prispôsobujeme to naše. Toto bude hlavnou úlohou asistentov a samozrejme spoločne komunikujeme pri presilových hrách a oslabeniach. V zápase sa samozrejme stane, že niekto je práve vylúčený alebo zranený, na čo musíme ihneď reagovať. Z tohto dôvodu sme posilnili náš trénerský tím a myslím si, že to bude klapať,“ doplnil Dornič.

Detve sa v Tipsport lige 2017/2018 príliš nedarí. Z 29 duelov vyťažila iba 12 bodov a je veľmi pravdepodobné, že sa už nevyhne play-out o zotrvanie v najvyššej súťaži.


Ďakujeme za vaše názory

Pri používaní tejto stránky dochádza k spracovaniu cookies, ktoré nám pomáhajú zvyšovať kvalitu služieb a zobrazovať relevantnú reklamu. Zobraziť viac informácií. Spracovaniu cookies zabránite zmenou nastavenia v internetovom prehliadači.