Novinky - 18.06.2021 14:03

Hokejová Detva končí, šéf klubu sa presúva na Šariš

redakcia Autor: redakcia | Zdroj: huste.tv

Pôsobenie hokejovej Detvy v najvyššej slovenskej súťaži trvalo len štyri sezóny. Dlhšie avizovaný predaj licencie Prešovu sa stáva realitou a tamojšiemu projektu nebude šéfovať nový človek. Svoje funkcionárske a finančné záujmy tam presúva Róbert Ľupták, ktorý doteraz pôsobil pod Poľanou. Informoval o tom samotný klub, pričom Prešovčania nebudú fungovať pod starou značkou "Penguins", ale ako novovzniknutý klub HC 21 Prešov. Ten bol neformálne prijatý za nováčika Tipos extraligy v sezóne 2021/22 a jeho káder aj trénerský tím bude z výraznej väčšiny tvorený starou detvianskou partiou.

Trénerom nového mužstva bude Ernest Bokroš, ktorý v minulosti viedol slovenskú reprezentačnú "dvadsiatku", Zvolen či Zlín. Detvu prebral pred štartom aktuálnej sezóny a obsadil s ňou konečné 6. miesto ligového poradia. Pre klub to bola rozlúčková sezóna a zároveň druhá štvrťfinálová účasť. Vyraďovaciu časť si zahrali už v ročníku 2018/19, kedy stroskotali na regionálnom rivalovi z Banskej Bystrice. Tentoraz bol nad ich sily HK Poprad. Presťahovaniu licencie z Detvy do Prešova musí vystaviť zelenú ešte Slovenský zväz ľadového hokeja, no podľa všetkého pôjde už len o formalitu. Prezident klubu sa nechal počuť, že mu detvianski fanúšikovia a hokejové prostredie budú chýbať, drží im palce v skorom návrate a vie si predstaviť aj podanie pomocnej ruky zo Šariša. Podľa jeho slov by na začiatok mohlo ísť o "farmu" extraligového tímu.

"Pred mesiacom som nevedel, či budem robiť hokej v Detve, v Prešove alebo v Banskej Bystrici. Dnes som v Prešove a teším sa na novú výzvu. Milujem hokej a viem preň veľa obetovať. Chcem ho robiť, dokedy budem vládať. Zatiaľ som jediný majiteľ klubu, mesto mi bude pomáhať, no nebránim sa spolupráci s inými subjektami. Chcem profesionálnejší klub," opísal turbulentné obdobie Róbert Ľupták a zároveň naznačil, že na východe republiky sú cieľavedomé ambície aj podmienky: "Hokej je aj o financiách. Prešov je pre mňa nová výzva. Hrať budeme na vynovenom štadióne, v novom prostredí a pred fanúšikmi, ktorí budú náš šiesty hráč. Nejdem hrať o posledné miesto. Moje ciele sú minimálne play off," Ako presne bude vyzerať zostava, je zatiaľ záhadou. Kapitánom tímu by mal byť prešovský odchovanec Marek Zagrapan a ofenzívu zrejme doplní aj Ján Sýkora.