HC Košice - 09.08.2019 19:16

Košická ofenzíva prešla zmenami, pribudla bývalá opora Zvolena

Zdroj: sita

V kádri hokejového klubu HC Košice počas prípravného obdobia na novú tipsportligovú sezónu nastalo niekoľko zmien - k tímu sa pripojil český útočník Pavel Klhůfek, opustili ho však mladíci Roman Žitný a Šimon Petráš. "Roman Žitný i Šimon Petráš odchádzajú z našej organizácie z dôvodu, že nie sú presvedčení o presadení sa v kádri a o adekvátnej roli v ňom. Ďalej mi oznámili, že sa posledný rok necítili v tíme komfortne a chceli zmenu. O oboch hráčov sme s trénerom Petrom Draisaitlom stáli a snažili sme sa ich presvedčiť, že je tu nový realizačný tím, ktorý im verí a že priestor dostanú. Osobne som im cestou hráčskeho agenta ponúkol vylepšenie podmienok platných zmlúv. Našu ponuku neakceptovali a učinili kroky, aké učinili, aby v našej organizácii skončili. Nemá zmysel a ani nie je našou filozofiou držať hráčov, ktorí nechcú hrať a bojovať za Košice. Navyše zvolili veľmi zvláštnu cestu ako ukončiť hráčske zmluvy, čím porušili nastavenú kultúru, ktorú v našej organizácii budujeme," informoval prostredníctvom oficiálneho klubového webu športový manažér HC Košice Jan Šťastný.

Dvadsaťsedemročný Pavel Klhůfek pôsobil v minulej sezóne v severočeskom Chomutove, v minulosti zbieral skúsenosti aj v najvyššej slovenskej súťaži v HKM Zvolen. Počas dvoch sezón absolvoval 110 zápasov základnej časti s bilanciou 42 gólov a 54 asistencií, v play-off pridal ďalších 16 štartov (4+2). "Slovenskú extraligu poznám, má výbornú úroveň. V Košiciach chcem hrať o najvyššie priečky a na toto pôsobenie sa veľmi teším," cituje rodáka zo Zlína web košických "oceliarov".

Podľa športového manažéra Šťastného spĺňa Klhůfek všetky atribúty, ktoré v klube od hráčov požadujú. "Ide o veľmi kvalitného a kreatívneho útočníka s výborným korčuľovaním, ktorý je využiteľný na všetkých útočných postoch. Som rád, že do nášho tímu privádzame ďalšieho top útočníka. Káder smerom dopredu je hotový, pokiaľ by došlo k nejakým komplikáciám, pomôžeme si s našou juniorkou. Ďalším cieľom je počas sezóny zapájať a dávať šancu juniorom ročníka 2000 a mladším. Pokiaľ nám to finančná situácia dovolí, chceli by sme ešte získať jedného kvalitného obrancu,“ prezradil Jan Šťastný.