HC Košice - 17.08.2019 15:31

Košičania uspeli v medzinárodnej konkurencii a vyslali pozitívny signál

Zdroj: sita/youtube

Hokejisti HC Košice v ostatných troch sezónach slovenskej najvyššej súťaže nepostúpili cez štvrťfinále play-off. Ambiciózny klub preto pred začiatkom nového ročníka Tipsport ligy angažoval trénera Petra Draisaitla, športového manažéra Jana Šťastného a výrazne obmenil káder. Tohtotýždňový Memoriál Zbyňka Kusého v Pardubiciach Košičanom ukázal, že sa vydali správnym smerom, keďže v nabitej medzinárodnej konkurencii získali víťaznú trofej.

"Začína sa tu budovať niečo nové a som rád, že sme vyslali ľuďom dobrý signál. Začali sme maličkosťami a teraz máme pohár. Stále je to však iba začiatok a verím, že na našej ďalšej ceste nás podporia aj ľudia," povedal košický kapitán Dávid Skokan, ktorý vyzdvihol prínos nového kouča. "Tréner nám dal systém, ktorý sme poctivo dodržiavali. Ak viete čo máte hrať, tak to ide ľahšie. Mali sme dobré presilové hry a v nich sme lámali zápasy," doplnil.

Košičania odohrali v Pardubiciach tri zápasy v priebehu troch dní. Najskôr zdolali účastníka KHL z Vladivostoku 5:4, následne rovnakým výsledkom podľahli českému Znojmu, ktoré hráva v nadnárodnej EBEL, a vo finále si poradili s českým extraligistom z Pardubíc pomerom 5:3. Východniari v troch dueloch nastrieľali až 14 gólov a zatienili favorizované tímy. Najviac sa darilo Marcelovi Haščákoví, ktorý dosiahol päť presných zásahov.


Bodku za úspešným turnajom dali oceliari výhrou nad domácim tímom

"Chceli sme sa trochu ukázať svetu. Či už ako klub, alebo ako hráči. Som preto rád, že sme dokázali zdolať taký vyspelý tím, ako má Vladivostok. Ale rovnako cenné bolo aj víťazstvo nad Pardubicami. Je to však stále iba začiatok sezóny a k tomu patria aj chybičky v postavení, z ktorých plynú fauly. Rozhodcovia navyše pískali trochu inak ako u nás a vylúčení bolo celkovo veľmi veľa. Išli nám však presilovky i oslabenia a to sú pozitíva. Verím, že nás toto víťazstvo nakopne do sezóny správnym spôsobom," zhodnotil brankár Andrej Košarišťan.

Pre košických hokejistov bol Memoriál Zbyňka Kusého vôbec prvou previerkou v aktuálnej sezóne. Najbližšie sa predstavia od štvrtka 22. augusta na tradičnom Tatranskom pohári v Poprade. V základnej skupine sa stretnú s maďarským Miškovcom a poľským Krakovom.