Novinky - 04.04.2012 09:10

Dušan Pašek očakáva pamätnú sériu

Huste.tv Autor: Huste.tv | Zdroj: Jäzva

Poriadne špecifickú príchuť bude mať preto finálová séria medzi Košicami a Slovanom pre jeho syna, ktorý zabojuje o historické vyrovnanie počtu slovenských titulov dvoch najväčších rivalov (Košice vlastnia momentálne šesť, Slovan sedem) v drese klubu z východného Slovenska.

"Motivácia je veľká, ale ja sa práveže pokúsim ostať v pokojnej hladine. Premotivovanosť by totiž mohla uškodiť," krotí vášne Dušan Pašek, ktorý by si veľmi rád zopakoval minuloročné majstrovské pocity. "Každý športovec túži po víťazstvách a triumf vo finálovej sérii je tým najkrajším momentom. Nechcem vyhlasovať silácke reči, ale urobíme všetko pre konečné víťazstvo."

Blížiaca sa séria je označovaná aj ako súboj titanov, veď hokejky skrížia dva historicky najúspešnejšie slovenské kluby a vzhľadom na avizovaný odchod "belasých" do KHL môže ísť o posledné vzájomné súboje na dlhší čas. Dvadsaťsedemročný "Ceco" preto hovorí: "Bude to pamätná séria a tak by si ju mali všetci poriadne užiť!"

Obaja finalisti postúpili zo semifinále v najkratšom možnom čase a získali tak dostatok času na oddych a prípravu. Košičania po rýchlom postupe cez Zvolen pochopiteľne pozorne sledovali aj druhú sériu.

"Tak ako vyhrali, mohli aj prehrať. Predovšetkým prvé dve stretnutia v Bratislave boli divoké, brankári sa striedali už v štrnástej minúte a Dukla mala k víťazstvám veľmi blízko. Slovan to ale zvládol a bude našim súperom. V podstate očakávaným. Po vypadnutí Skalice a Popradu sa už dala finálová účasť Slovana vytušiť a takéto finále nie je prekvapivé," zamýšľa sa Dušan Pašek.

V semifinálovej sérii proti Trenčínu žiaril predovšetkým Šatanov útok, s ktorým si nedokázali hokejisti Dukly poradiť. "Miro Šatan ukazuje, že je veľký profík a dokáže si načasovať formu. Spoľahlivo im ale chytá i Braňo Konrád a celkovo hrajú dobre," vyslovil slová rešpektu na adresu súpera košický útočník s číslom 22 na chrbte.

V základnej časti vyhrali obaja rivali po trikrát, vždy na domácom ľade. Ak by pokračoval takýto trend i vo finále, tak by sa Košičania určite nehnevali. Prípadný siedmy duel by sa hral totiž v Steel aréne.

"Play-off je niečim úplne iným ako základná časť a stať sa môže všeličo. Bolo by predčasné maľovať nejaké teoretické scenáre. My sa teraz pripravujeme na úvodný dvojzápas, ktorý chceme zvládnuť a kráčať budeme od zápasu k zápasu," dodáva Dušan Pašek.