Novinky - 29.03.2018 17:08

Košice si po neúspešnej sezóne chcú udržať trénerov. Odídu do inej súťaže?

Huste.tv Autor: Huste.tv | Zdroj: sita, huste.tv

Hokejisti HC Košice nestačili na obhajcov titulu HC ‘05 iClinic Banská Bystrica vo štvrťfinále play-off najvyššej slovenskej súťaže Tipsport ligy a so súťažou sa rozlúčili. Vo štvrťfinále stroskotali už v druhej sezóne po sebe, vlani bol nad ich sily MHC Martin. V metropole východu tak po roku znovu zavládlo sklamanie. Vedenie klubu i fanúšikovia verili, že "oceliari" sa dostanú ďalej, spomínalo sa dokonca i finále.

"Isteže je to sklamanie. Vieme, že herný prejav mužstva a konečný výsledok nebol vonkoncom ideálny. Chceli sme mať dlhšiu sezónu. Vôbec si nemyslím, že bolo prestrelené hovoriť o finále. Zoberte si len prvý zápas v Banskej Bystrici. Ešte v poslednej minúte tretej tretiny sme viedli 2:1, súper odvolal brankára a my pri prázdnej bránke trafíme žŕdku, a nato domáci vyrovnajú. Možno aj kus toho šťastia nám chýbal, lebo aj náš súper priznal, že sme mu boli rovnocenným partnerom," povedal pre Košice Dnes prezident klubu Róbert Lang.

Lang však nevidí sezónu tragicky, našiel v nej i množstvo pozitív a aj preto stále počíta s trénerským triom Roman Šimíček, Marcel Šimurda a Peter Bartoš, ktoré sa k tímu dostalo počas sezóny. "V ostatných zápasoch sme hrali naozaj kvalitne a je to zásluha práve týchto trénerov. Naďalej podporujeme našu trénerskú trojicu, s ktorou chceme spolupracovať aj do buhudúcnosti," odhalil a dodal, že naopak k zmenám dôjde v rámci kádra: "Alfou a omegou musí byť dobrá letná príprava. Je predčasné hovoriť detailne o skladbe kádra. Niečo máme načrtnuté, ale toto chce nejaký čas. Iste, sú tu aj takí hráči, čo skončia. My však máme radosť, že niektorí hráči, ktorí sa na začiatku neujali, mali pozitívny záver sezóny."

Košičania viackrát v sezóne verejne kritizovali verdikty spoločnosti Pro-hokej na čele s Richardom Lintnerom i disciplinárnej komisie Slovenského zväzu ľadového hokeja (SZĽH). "Treba si uvedomiť, že nie kluby sú tu pre Pro-hokej, ale ten je tu pre kluby. Ak kluby budú ticho a nebudú sa vyjadrovať k tomu, čo by sa malo robiť inak, tak hokej na Slovensku nikdy nezmeníme. My v tejto stratégii chceme pokračovať," vyhlásil Lang.

Viackrát sa spomínala i možnosť odchodu Košíc z Tipsport ligy do inej súťaže. "V žiadnom prípade to nie je vyhrážanie sa, či naša taktika. S pánmi Lintnerom aj Kohútom sme už túto tému otvorili. Máme krásnu Steel arénu s vyše osemtisícovou kapacitou. Našou snahou je prilákať ľudí na hokej. Otázka znie, čo by pomohlo prilákať ľudí späť na štadión. Áno, uvedomujem si, že v prvom rade je lákadlom dobrý hokej. A spravíme všetko pre to, aby sa taký v ďalšej sezóne u nás hral. A pomohla by nám iná liga? Keď sme videli, ako sa Pro-hokej správa k jednotlivým klubom, neprofesionálny prístup, tak sme sa nad odchodom z Tipsport ligy zamýšľali ešte viac. Táto otázka je otvorená a bude dovtedy, kým sa so zväzom a Pro-hokejom nedohodneme na jasných pravidlách," myslí si.

"Je predčasné povedať, čo je teraz v hre. Viem, odchod Košíc by slovenskej najvyššej súťaži nepomohol. Netreba naše nahlas vyslovené úvahy brať ako vyhrážky, ale ak by to malo byť robené tak, ako sa nám to zo strany Pro-hokeja nepozdávalo, tak košický klub sa v tejto lige necíti komfortne a nemá záujem tu zotrvať," zavŕšil Lang.


Ďakujeme za vaše názory

Tabuľka

P Názov klubu GP GF GA PTS
1. HKM Zvolen 15 66 30 37
2. HC Košice 16 57 29 37
3. MHC Nové Zámky 16 44 31 33
4. Dukla Trenčín 15 42 28 28
5. HK Poprad 15 38 29 28
6. HK Nitra 15 49 39 26
7. HC´05 iCLINIC B.Bystrica 15 41 39 26
8. HC 07 Detva 16 39 51 21
9. MsHK DOXXbet Žilina 15 43 57 16
10. MHk 32 L.Mikuláš 15 34 43 14
11. MAC Ujbuda 15 34 47 14
12. DVTK Jegesmedvék Miskolc 15 37 57 14
13. HK Orange 20 13 18 62 0
Kompletná tabuľka

Pri používaní tejto stránky dochádza k spracovaniu cookies, ktoré nám pomáhajú zvyšovať kvalitu služieb a zobrazovať relevantnú reklamu. Zobraziť viac informácií. Spracovaniu cookies zabránite zmenou nastavenia v internetovom prehliadači.