Novinky - 22.06.2018 19:19

Oceliari získali do svojich radov českú posilu najvyššieho rangu

Huste.tv Autor: Huste.tv | Zdroj: HC Košice, huste.tv

HC Košice získal do svojich radov posilu najvyššieho rangu – útok posilní sparťanské eso Tomáš Netík. Dvojnásobný český majster (Sparta Praha) má na konte takmer polstovku reprezentačných štartov v národnom tíme, vyše dvoch stoviek zápasov v KHL (CSKA Moskva, Lev Poprad, Nižnekamsk, Slovan) vo Švédsku hral za Växjö a v českej extralige okrem elitného pražského klubu aj za Třinec, Liberec a Karlovy Vary. Aktuálne k nám prichádza z Medveščaku Zagreb (EBEL), v ktorom nazbieral v lanskej sezóne v 55 zápasoch 48 bodov za 16 gólov a 32 asistencií.   

Hlavný tréner HC Košice Roman Šimíček: Sme veľmi radi, že sa nám rokovania, smerujúce k získaniu Tomáš Netíka, podarilo dotiahnuť do zdarného konca. Od tohto skúseného útočníka si sľubujeme najmä to, že bude pravidelne bodovať a taktiež očakávame, že bude veľkým prínosom pre ďalší hokejový rast mladších hráčov v kabíne.“

V košickom drese budeme vídať v nadchádzajúcej sezóne naďalej aj rýchlonohého hokejového krídeľníka Petra Kafku, s ktorým vedenie HC Košice predĺžilo kontrakt na ďalšiu sezónu. V súčasnosti tak tvoria káder Oceliarov so zmluvami platnými pre sezónu 2018/2019 spolu s uvedenou dvojicou pražských „S“ brankári Vladislav Habal (Česko) a Stanislav Škorvánek, obrancovia Martin Dudáš (Česko), Jere Pulli (Fínsko), Jimmy McDowell (USA), Václav Čížek (Česko), Klemen Pretnar (Slovinsko), Eduard Šedivý, Martin Lenďák, Christián Michalčin, Patrik Koch a útočníci Tomáš Netík, Petr Kafka (obaja Česko), Gabriel Spilar, Evan Brophey (Kanada),  Jakub Suja, Peter Galamboš, Tomáš Hričina, Dávid Šoltés, Šimon Petráš, Tomáš Klíma, Filip Vrábeľ a Roman Žitný. Klub rokuje na predĺžení kontraktu s Ladislavom Nagyom.


Ďakujeme za vaše názory