Novinky - 04.07.2018 11:27

Košice s kádrom hotovým na 95 percent. Čaká sa už iba na L. Nagya

Huste.tv Autor: Huste.tv | Zdroj: sita, huste.tv

Hokejistom účastníka najvyššej slovenskej súťaže Tipsport ligy HC Košice sa končí letná príprava. Hráči majú od 6. do 16. júla naplánované dovolenky a potom budú trénovať až do septembra, kedy sa začína nový tipsportligový ročník. "Prípravu sme mali presne takú, ako sme si predstavovali. Máme z toho veľmi dobrý pocit, rovnako aj tréneri. Verím, že sa to odzrkadlí na výkonoch mužstva," povedal prezident mužstva Július Lang v rozhovore pre KOŠICE:DNES.

Košice začnú augustovú prípravu na novú ligovú sezónu domácim duelom proti nováčikovi súťaže maďarskému tímu DVTK Jegesmedvék Miškovec vo štvrtok 7. augusta. "Oceliari" potom nastúpia na turnaji vo Zvolene postupne proti poľskému GKS Tychy, rakúskemu Graz 99ers a ďalšiemu zástupcovi Rakúska KAC Klagenfurt. Nasledovať bude odveta proti Miškovcu u súpera, na prelome augusta a septembra účasť na turnaji o Tatranský pohár v Poprade. Na ňom Košičania nastúpia v skupine proti Znojmu a francúzskemu Gapu. "Očakávame, že počas týchto stretnutí sa vykryštalizuje zostava. Tréneri navolili počet stretnutí, navrhli ich osem, ale ak by ich potrebovali desať, tak by s tým problém nebol. Priznám sa, že o súperoch z KHL či severských krajín sme ani neuvažovali a nie som si ani istý, že by bolo správne ísť sa s nimi porovnávať. Najskôr sa v príprave presaďme v našom regióne, máme predsa nový tím. Ten musí dostať šancu sa ukázať," poznamenal Lang.

Káder "oceliarov" je podľa Langa takmer hotový. "Káder je, povedal by som, že na 95 percent, hotový. Ešte musíme uzavrieť debatu s Lacom Nagyom. No a uvažujeme aj o ďalšej posile do útoku. S Lacom to azda uzavrieme predtým, ako sa mužstvo rozíde na dovolenky, aby sme vedeli, na čom sme. Verím, že sa dohodneme. Každopádne, musíme poznať odpoveď. Ak by u nás nepokračoval, máme už rozpracovaný variant, kým ho nahradíme," povedal Lang. Dosiaľ poslednou posilou Košičanov je český útočník Tomáš Netík, ktorý odohral dve sezóny za Slovan Bratislava v KHL. "Sľubujeme si od neho v prvom rade produktivitu. Netík by mal výrazne bodovať. Čakáme, že bude strieľať góly, prípadne vytvárať šance spoluhráčom. Ak sú roly v mužstve podelené, tak tento útočník by mal byť jedným z lídrov," vyjadril sa prezident HC Košice.

Aktuálny káder A-tímu HC Košice v letnej príprave na sezónu 2018/2019:

Brankári: Vladislav Habal, Stanislav Škorvánek
Obrancovia: Václav Čížek, Martin Dudáš, Patrik Koch, Martin Lenďák, Jimmy McDowell, Christián Michalčin, Klemen Pretnar, Jere Pulli, Eduard Šedivý, Filip Maňák, Šimon Striž
Útočníci: Evan Brophey, Peter Galamboš, Tomáš Hričina, Tomáš Klíma, Tomáš Netík, Šimon Petráš, Gabriel Spilar, Jakub Suja, Dávid Šoltés, Filip Vrábeľ, Roman Žitný, Filip Hudák, Oliver Jokeľ, Dalibor Mikula


Ďakujeme za vaše názory

Tabuľka

P Názov klubu GP GF GA PTS
1. MHC Nové Zámky 4 17 4 12
2. HC Košice 3 15 6 9
3. MHk 32 L.Mikuláš 3 12 8 6
4. HK Nitra 3 10 6 6
5. HC 07 Detva 4 11 14 6
6. HK Poprad 0 0 0 0
6. Dukla Trenčín 3 8 6 5
7. HC´05 iCLINIC B.Bystrica 3 6 10 4
8. HKM Zvolen 2 8 6 3
10. MsHK DOXXbet Žilina 4 13 17 3
11. DVTK Jegesmedvék Miskolc 3 10 14 3
12. MAC Budapest 3 6 10 3
13. HK Orange 20 4 5 17 0
Kompletná tabuľka

Pri používaní tejto stránky dochádza k spracovaniu cookies, ktoré nám pomáhajú zvyšovať kvalitu služieb a zobrazovať relevantnú reklamu. Zobraziť viac informácií. Spracovaniu cookies zabránite zmenou nastavenia v internetovom prehliadači.