Novinky - 30.01.2019 17:00

Slovan mu stále dlhuje peniaze. Ako chce Ščerbatov pomôcť Košiciam?

Huste.tv Autor: Huste.tv | Zdroj: sita, huste.tv

Rusko-izraelský hokejový útočník Eliezer Ščerbatov má po Slovane Bratislava ďalšie angažmán na Slovensku, na zmluve sa dohodol s HC Košice. V drese "belasých" si v sezóne 2017/2018 vyskúšal nadnárodnú Kontinentálnu hokejovú ligu (KHL), teraz si premiérovo zahrá v najvyššej slovenskej súťaži Tipsport lige. Do metropoly východu ho priviali vysoké ciele "oceliarov".

"O košickom klube som počul samé dobré veci. Viem, že disponuje veľkou históriou aj krásnym štadiónom. Ambície sú tu vysoké a presne to hokejista potrebuje," uviedol pre hokej.sk Ščerbatov a pokračoval: "Ľudia ma poznajú ako rýchleho korčuliara, ktorý vkladá do hry emócie. Košiciam chcem teda pomôcť energiou a rýchlosťou."

Dvadsaťsedemročný krídelník odštartoval aktuálnu sezónu v kanadskej nižšej súťaži LNAH, neskôr zamieril do Lotyšska. "Chcel som sa udržať vo forme a sezónu som začal v Severnej Amerike. Potom som sa presunul do Lotyšska a s tímom HK Kubards som odohral turnaj skupiny Kontinentálneho pohára. Tam sme síce nepostúpili, no zaujal som predstaviteľov kazašského Arlanu Kokšetau, ktorí mi navrhli prestup. Oslovili ma však Košice a tak som tu," ozrejmil rodák z Rehovotu.

Zaspomínal si aj na pôsobenie v Slovane. V bratislavskom družstve s orlom na hrudi odohral 35 zápasov a získal štyri body (1+3). Jediný slovenský účastník v KHL mu stále nevyplatil všetky peniaze. "Ja na to spomínam rád, pretože sa mi splnil sen. Vždy som túžil dostať sa do KHL a Slovan mi to splnil. Mal som tam všetko, čo som si mohol od svojej prvej sezóny v tejto prestížnej ligy želať. Až na tie peniaze, ktoré som stále nedostal. Sľúbili však, že všetko postupne vyplatia a verím teda, že to bude v poriadku," uzavrel Ščerbatov.