Novinky - 31.01.2019 10:04

Ladislav Nagy bez servítky o svojom zranení. Kedy ho uvidíme na ľade?

Zdroj: sita, huste.tv

Skúsený slovenský hokejový krídelník Ladislav Nagy bude pre zranenie slabín pauzovať približne tri až štyri týždne. Hráč tipsportligového HC Košice to potvrdil pre športové spravodajstvo televízie. "Mám trošku natrhnuté vlákna, musí sa to sceliť a zahojiť. Myslím si, že do troch-štyroch týždňov by som mal opäť hrať," povedal 39-ročný Nagy.

Zdravotnú indispozíciu utrpel v sobotňajšom dueli najvyššej slovenskej súťaže v Spišskej Novej Vsi, v ktorom Košice zdolali Liptovský Mikuláš (2:1). "Ladislav Nagy má svalové zranenie v dolnej časti tela, ktoré si vyžiada liečenie niekoľko týždňov," potvrdil agentúre SITA aj PR manažér košického klubu Vojtech Petty.

Nagy bude v najbližšom čase chýbať nielen svojmu klubovému zamestnávateľovi, ale aj reprezentačnému trénerovi Craigovi Ramsaymu na prípravnom turnaji Kaufland Cup v Bratislave (7. - 9. februára). Hráč so skúsenosťami zo zámorskej NHL je so 61 bodmi (34+27) zo 48 zápasov nielen lídrom produktivity svojho klubu, ale aj celej Tipsport ligy. Vlani bol na MS v Dánsku s 10 bodmi (1+9) najproduktívnejším Slovákom.