Novinky - 04.05.2019 18:10

Prichádza zo zahraničia! HC Košice predstavili nového trénera

Zdroj: sita, huste.tv

Klub slovenskej najvyššej hokejovej súťaže HC Košice bude v nasledujúcej sezóne viesť v pozícii hlavného trénera český rodák vlastniaci aj nemecký pas Peter Draisaitl. Niekdajší stredný útočník strávil celú hráčsku kariéru v Nemecku a stabilne si obliekal aj reprezentačný dres tejto krajiny, ale ako tréner pôsobil taktiež v českých kluboch HC České Budějovice, Mountfield Hradec Králové a Dynamo Pardubice. V uplynulých dvoch sezónach koučoval tím nemeckej najvyššej súťaže Kolín Haie.

"Som rád, že sme sa s Petrom Draisaitlom dohodli na spolupráci. Pre mňa a pre celú našu organizáciu bolo dôležité, že sa Peter stotožňoval s našou filozofiou, ktorú v organizácii HC Košice po mojom nástupe chceme nastaviť. Ide o veľmi skúseného kouča, ktorý spĺňa všetky požiadavky, ktoré si u trénera takéhoto klubu predstavujem. Je to odborník so skúsenosťami ako z českej, tak z nemeckej súťaže. Navyše ide o trénera, ktorý dbá na poriadok a disciplínu v tíme, čo si myslím, je základ k tomu, aby mužstvo bolo alebo malo šancu byť úspešné. Som presvedčený, že pre túto chvíľu je to najlepšia možnosť a preto som rád, že sme sa Petrom dohodli na ročnej spolupráci,“ cituje oficiálny klubový web "oceliarov" športového manažéra HC Košice Jána Šťastného.

Päťdesiattriročný Draisaitl bude na košickej lavičke nástupcom Romana Šimíčka, ktorý v minulej sezóne doviedol mužstvo z metropoly východného Slovenska tretíkrát v rade do štvrťfinále play-off Tipsport ligy. Rodák z Karvinej si prvýkrát v kariére vyskúša pôsobenie na Slovensku. V Košiciach sa čoskoro v rámci MS v hokeji predstaví aj jeho syn Leon Draisaitl, ktorý bol v aktuálnej sezóne NHL druhým najlepším strelcom základnej časti a na svetovom šampionáte bude hájiť farby Nemecka.