Novinky - 13.05.2019 17:00

Oceliari s prvými predĺženými zmluvami

Zdroj: sita, huste.tv

Vedenie HC Košice v pondelok popoludní zverejnilo menoslov hráčov, ktorí v klube pôsobili v uplynulej sezóne a v tíme zostávajú. Sú nimi brankár Stanislav Škorvánek, obrancovia Patrik Koch, Tomáš Slovák, Václav Čížek, Christian Michalčin, či útočníci Marcel Haščák, Jakub Suja, Tomáš Hričina, Oliver Jokeľ, Roman Žitný, Filip Vrábeľ a Šimon Petráš. Do seniorského tímu sa zapoja aj mladí zadáci Jakub Cibák a Filip Maňák či útočník Jakub Köver. Ako referuje oficiálny web "oceliarov", na skúšku príde Juraj Milý a o novej zmluve rokuje brankár Vladislav Habal.

Isté je aj to, že káder HC Košice opúšťa viacero mien: Roman Derľuk, Martin Dudáš, Jimmy McDowell, Martin Lenďák, Klemen Pretnar, Jere Pulli, Eduard Šedivý, Evan Brophey, Igor Ignatuškin, Peter Galamboš, Petr Kafka, Tomáš Klíma, Patrik Lušňák, Gabriel Spilar a Eliezer Ščerbatov. S ďalšími hráčmi, ktorí v tíme účinkovali v ročníku 2018/2019, vedenie klubu ešte rokuje.

"S letnou prípravou začneme 20. mája. Našou víziou je nachádzať strednú až mladšiu generáciu ambicióznych hráčov, ktorí chcú pracovať a posúvať sa v kariére a - čo je pre mňa najdôležitejšia vec - ktorí budú hrdí na to, že si oblečú dres HC Košice,“ povedal športový manažér košického klubu Jan Šťastný.