Novinky - 15.05.2019 16:00

HC Košice plnia sľub. Káder rozšírili traja šikovní hokejisti

Zdroj: sita, huste.tv

Káder tipsportligového tímu HC Košice rozšírili pred sezónou 2019/2020 hokejisti Martin Belluš, Juraj Bezúch a Branislav Rapáč.

Dvadsaťsedemročný krídelník Martin Belluš absolvoval uplynulú sezónu prevažne v Poprade, za "kamzíkov" odohral dovedna 58 zápasov so ziskom 26 bodov za 13 gólov a 13 asistencií. Štyri štarty bez bodového zisku si pripísal v drese Banskej Bystrice, s ktorou v roku 2017 získal majstrovský titul.

O dva roky mladší útočník Juraj Bezúch sa vrátil do vlasti po sezóne v Česku. Väčšinu ročníka odohral v extraligovom tíme Hradec Králové s bilanciou 30 zápasov, 3 góly a 4 asistencie, ale obliekal si aj dresy Slavie Praha a Dukly Jihlava v tamojšej druhej najvyššej súťaži. Má skúsenosti aj z Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL), do ktorej nakukol na dva duely za HC Slovan Bratislava.

Dvadsaťpäťročný krídelník Branislav Rapáč prišiel do Košíc z Nitry, kde nastúpil dovedna na 64 stretnutí, v ktorých nazbieral 45 bodov za 18 presných zásahov a 27 účinných prihrávok a prispel k zisku strieborných medailí. V minulosti hral aj za Liptovský Mikuláš, Martin, Poprad či Piešťany.

"Som rád, že sme sa konečne posunuli a začíname zverejňovať posily pre novú sezónu. Som nadšený, že so všetkými tromi hráčmi sa nám podarilo podpísať kontrakty, pretože ide o hráčov, ktorí majú obrovskú kvalitu a predsa sú odlišní," uviedol podľa oficiálnej internetovej stánky HC Košice športový manažér Jan Šťastný a dodal: "Juraj Bezúch je hráč, ktorý dokáže bravúrne korčuľovať, je pre mňa záhadou, že sa nedostal do českej extraligy. Verím, že práve Košice budú pre neho miestom, ktoré mu v jeho kariére pomôže, aby sa časom prepracoval do kvalitnejších súťaží. Čo sa týka Martina Belluša a Braňa Rapáča, sú to dôrazní a siloví hráči, čo podľa môjho názoru v košickom klube chýbalo. Preto verím, že budeme schopní pre nich nájsť vhodnú rolu tak, aby celý náš tím vzbudzoval rešpekt."