Novinky - 24.05.2019 15:45

Pekne sa to rysuje! HC Košice predstavili ďalšie nové tváre

Zdroj: sita, huste.tv

Vedenie účastníka slovenskej najvyššej hokejovej súťaže HC Košice pokračuje v tvorbe kádra na nasledujúcu sezónu Tipsport ligy. Východniari najnovšie angažovali útočníkov s reprezentačnými skúsenosťami Michala Chovana a Dávida Skokana, do obrany pribudol člen slovinského národného tímu Jurij Repe. Informácie priniesol oficiálny klubový web.

Tridsaťjedenročný Chovan bol v minulej sezóne kapitánom a najproduktívnejším hráčom Zvolena. V 56 zápasoch základnej časti nazbieral 68 bodov (20+48), v 12 dueloch play-off mal bilanciu 0+10 a šancu dostal taktiež v slovenskej reprezentácii pod vedením Craiga Ramsayho. O rok mladší Skokan v predchádzajúcej sezóne vymenil tri kluby. V Česku nastupoval za Chomutov aj Pardubice, ale záver ročníka strávil v druhej najvyššej nemeckej lige v drese Löwenu Frankfurt, kde sa mu bodovo darilo. V ôsmich stretnutiach základnej časti zaznamenal 11 bodov, v 15 súbojoch vyraďovacej fázy dosiahol súčet 6+10. Dvadsaťštyriročný Repe prichádza do Košíc z dánskej ligy, kde účinkoval v tíme Herning Blue Fox. V 34 súbojoch základnej časti si pripísal 5 bodov (2+3), v piatich vystúpeniach v play-off nebodoval.

"Myslím, že sa tvorí veľmi dobrá partia a mužstvo, ktoré bude mať výborný charakter. Dávida Skokana som trénoval v Chomutove a bol súčasťou nášho semifinálového úspechu pred dvoma rokmi. Minuloročnú sezónu dohrával v Nemecku, kde na neho padali samé pozitívne referencie. Konceptuálne nám výborne zapadá do našich predstáv, je to agresívny hráč a do hry dáva srdce. Výborne korčuľuje, dá sa použiť ako center aj pravé krídlo, tak v oslabeniach, ako aj v presilovkách. Čo sa týka Jurija Repeho, je to možno prekvapenie, pre slovenskú extraligu asi menej známe meno. Ide o konštruktívneho korčuliarskeho útočného beka, čo si myslím, že je pre moderný hokej veľmi dôležité. Michal Chovan je dostatočne známy. Je to chalan, ktorý mal výbornú sezónu a mohol ísť do reprezentácie pre MS, z nominácie vypadol až v poslednom kole. Je veľmi tvorivý, presne taký typ, aký sme hľadali. Viem, že mal množstvo ponúk z českej i slovenskej extraligy, preto som rád, že sa mi ho podarilo presvedčiť práve k nám," uviedol pre hckosice.sk športový manažér "oceliarov" Jan Šťastný.