Novinky - 05.05.2020 09:14

Prvé extraligové zápasy zaň, posledné Bartošove proti Martinu

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv

Keď má hokejový fanúšik menovať najväčšie hviezdy tohto športu, hľadieť bude predovšetkým do Ameriky. Pokiaľ však má ísť o osobnosti klubu vo svojom meste a v tíme, s ktorým žije na pravidelnej báze, prídu mená formátu Petra Bartoša. Minimálne košickí fanúšikovia si určite radi zaspomínajú na jeho pôsobenie, ktoré trvalo takmer nepretržite od roku 2005 do 2017 a ovenčené bolo piatimi majstrovskými titulmi.

Martinský rodák a strieborný medailista z Petrohradu odohral v najvyššej domácej súťaži vyše tisíc duelov a najväčšiu časť z toho odovzdal práve "oceliarom", na ktorých lavičke dva roky po konci kariéry pôsobil ako asistent trénera. Jeho poslednou aktívnou extraligovou sezónou bol ročník 2016/17, ktorý HC Košice pre štvrťfinálové vypadnutie na Martine za úspešný rozhodne považovať nemôže. Bartoš v ňom zaknihoval 22 kanadských bodov s bilanciou 10+12. V play-off síce svoju produktivitu nerozšíril, no predtým strieľal dôležité góly proti Banskej Bystrici, Zvolenu či Trenčínu.

​Keďže svoje prvé extraligové zápasy odohral v drese Martina, je celkom špecifické, že sa práve proti tomuto súperovi s najvyššou súťažou lúčil a zároveň mu strelil svoj posledný gól za HC Košice. Nešlo pritom o duel vyraďovacej fázy, ale stretnutie 54. kola základnej časti. Východniari sa na Turci nečakane natrápili a vyhrali až po predĺžení. Peter Bartoš pritom strieľal vedúci gól na 2:1, no ten nakoniec zaistil "len" bod. Útočník, ktorý má na konte trinásť zápasov za Minnesotu Wild a tri roky hrával v Českých Budějoviciach, prežil svoj najproduktívnejší extraligový ročník pri zisku svojho tretieho majstrovského titulu. V sezóne 2010/11 bol kapitánom Košíc, ich najproduktívnejším hráčom, druhým najlepším strelcom a nekompromisne tak tím dotiahol ku skompletizovaniu zlatého hetriku.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora