Novinky - 03.10.2019 16:14

Slovan hlási posilu. Prichádza slovinský reprezentant z DVTK

Zdroj: sita

Účastník slovenskej najvyššej hokejovej súťaže HC Slovan Bratislava angažoval slovinského útočníka Žigu Panceho. Skúsený tridsaťročný krídelník nastupoval v minulej sezóne v Tipsport lige za maďarský DVTK Jegesmedvék Miškovec a patril v ňom medzi najproduktívnejších hráčov. V kádri "belasých" sa stretne s krajanom Maticom Podlipnikom.

"V mojom príchode do Slovana mal prsty aj súčasný tréner brankárov Peter Skrabelj. Teším sa na svoje prvé skúsenosti v slovenskom klube. Ďakujem Tomažovi Vnukovi a Gregorovi Polončičovi, že mi umožnili trénovať s Olimpijou Ľubľana a teraz sa pripravujem na nový príbeh. Som veľmi šťastný, že sa sťahujem zo Slovinska do Bratislavy," uviedol Pance pre slovinský denník Delo.

Pance strávil väčšinu kariéry v nadnárodnej súťaži EBEL, kde si obliekal dresy Olimpije Ľubľana, talianskeho Bolzana a rakúskych klubov z Klagenfurtu, Dorbirnu a Villachu. V minulom ročníku hrával za maďarský Miškovec, kde v 56 zápasoch základnej časti nazbieral 41 bodov (19+22) a v troch súbojoch play-off strelil dva góly. So slovinskou reprezentáciou sa predstavil na štyroch svetových šampionátoch najvyššej kategórie a dvoch olympiádach.