Novinky - 02.07.2020 10:20

HC Slovan Bratislava mení majiteľa

Tomáš Magáth Autor: Tomáš Magáth | Zdroj: sita/joj

Už dlhší čas mediálnym priestorom letí správa o zmene vlastníka tipsportligového hokejového klubu HC Slovan Bratislava. Niekdajší účastník ruskej Kontinentálnej hokejovej ligy, ktorý sa vrátil do najvyššej slovenskej súťaže v lete 2019, pravdepodobne čoskoro zmení majiteľa.

"Rokovania o prípadnej zmene vlastníka HC Slovan Bratislava naďalej prebiehajú a neboli ešte ukončené. Dá sa povedať, že sa nachádzajú vo svojej finálnej fáze. Akonáhle bude možné potvrdiť ich výsledok, klub bude hokejovú verejnosť informovať oficiálnou cestou. Dovtedy je potrebné považovať publikované správy o predaji klubu za predčasné," uvádza sa v stanovisku bratislavského tímu na svojom webe.

Slovan má na svojom konte osem slovenských titulov, ten ostatný z ročníka 2011/2012. V ostatných rokoch klub pomerne často dlhoval nemalé finančné prostriedky hráčom aj iným dodávateľom vrátane mestu Bratislava za prenájom Zimného štadióna Ondreja Nepelu. Aktuálne má klub tiež problémy, ktorým nepomohla kríza spôsobená pandémiou koronavírusu. Najvyššiu slovenskú hokejovú súťaž totiž predčasne ukončil ešte počas nadstavby, kluby vrátane Slovana tak prišli o nemalé financie za vstupenky na zápasy play-off.

Tomáš Magáth

Tomáš Magáth

Viac článkov od autora