Novinky - 16.07.2020 15:02

HC Slovan na novej ceste so staronovým mužom vo vedení

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv/sita

Niekoľko týždňov avizované informácie sa stali potvrdenou skutočnosťou až vo štvrtok, s vyše dvojtýždňovým oneskorením oproti pôvodne avizovaným dátumom. HC Slovan Bratislava našiel nového majiteľa a svoju najbližšiu budúcnosť bude písať v rukách Rudolfa Hrubého, ktorý sa do povedomia dostal ako spoluzakladateľ ESET a dnes je považovaný za jedného z najbohatších Slovákov. Potvrdili sa aj špekulácie o tom, že sa do štruktúr klubu vracia Maroš Krajči, ktorý zastával funkciu generálneho manažéra sedemnásť rokov, bol pri 6 slovenských majstrovských tituloch a aj pri začiatku anabázy v Kontinentálnej hokejovej lige. Po novom bude plniť funkcii hlavného poradcu a koordinátora, pričom oficiálne nastupuje k 1. augustu.

Bratislavský celok všetko prezradil a spečatil na tlačovej konferencii a teraz sa pustí do skladanie novej zostavy. Zrejmé je, že oproti predčasne ukončenému ročníku 2019/20 prešiel káder mnohými zmenami a nové pôsobisko si našiel napríklad Jindřich Abdul, Radovan Bondra, Tomáš Matoušek aj Marek Viedenský. V prvý aprílový deň Slovan oznámil prechod do utlmeného režimu, no jeho hlavný akcionár naďalej zdieľal náklady na prevádzku klubu. V čase ukončenia minulého ročníka boli belasí na priebežnom druhom mieste, prakticky počas celého koronavírusového obdobia mlčali a neinformovali o procesoch v klube ani o podpisovaní hráčov. Až pred pár dňami sa na internete objavili správy, podľa ktorých má vedenie ústne dohodnutých niekoľko posíl. Konkrétne mená však padali len na úrovni špekulácií.

"Podpisu memoranda predchádzalo niekoľkotýždňové rokovanie oboch strán o podmienkach predaja. Súčasťou transakcie je prevzatie 100 percent akcií akciovej spoločnosti HC Slovan Bratislava, ktorá zahŕňa činnosť seniorského A-mužstva, juniorky a dorastu, ako aj občianskeho združenia HC Slovan Bratislava – mládež a obchodnej spoločnosti Slovan marketing s.r.o., ktorá je majiteľom ochranných známok HC Slovan. V najbližších dňoch budú ešte prebiehať jednotlivé úkony právneho procesu prevzatia spoločností," informoval oficiálny web osemnásobného slovenského šampióna.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora