Novinky - 15.09.2020 08:21

Meškanie brankára Slovana vysvetlené. Cestoval dva dni autom

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv/Twitter

Už na začiatku augusta HC Slovan Bratislava predstavil novú posilu na brankárskom poste, no odvtedy o nej veľa počuť nebolo. Prakticky celú prípravu odchytal Roman Durný, ktorého ojedinele zastúpil niekto z juniorských radov, no o kazanskom rodákovi Andrejovi Makarovovi bolo podozrivé ticho. Môže za to komplikované cestovanie, ktoré Rus musel absolvovať a o zážitky sa bude môcť deliť v šatni ešte dlho. Najprv ho zdržal dokument, potrebný na vycestovanie z vlasti, potom sadol do auta a začalo sa jeho dvojdňové šoférske dobrodružstvo.

Z metropoly Tatárskej republiky prešiel cez Moskvu a Rigu a slovenské hlavné mesto bolo na konci jeho cesty, dlhej 2 740 kilometrov. V aute pritom nemal nikoho, s kým by sa mohol prestriedať, no zvládol to a belasí na sociálnych sieťach hrdo informovali o tom, že je konečne v klube. Hneď ako absolvuje karanténu, predpísanú pre príchod z Ruskej Federácie, zapojí sa do tréningového procesu a následne aj do zápasového programu. Začiatok najvyššej súťaže je naplánovaný na 2. októbra, no Bratislavčania už majú za sebou dva víťazné zápasy v rámci Pohára.

Generálny manažér Maroš Krajči hovoril, že na Makarova dostal odporúčanie od viacerých klubov, v ktorých v minulosti pôsobil. 27-ročný gólman pritom už spoznal prostredie v Kunlune, Rige, Nižnekamsku aj v Buffale Sabres. V klube profiligy si však pripísal jediný štart a viac času trávil vo farmárskej AHL.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora