Novinky - 28.10.2020 21:23

Brankári Slovana potrebujú týždeň na návrat do formy

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv/hcslovan.sk

Hokejisti bratislavského Slovana neprežili práve ideálny vstup do hokejovej sezóny 2020/21, keď z úvodných štyroch duelov až trikrát prehrali. Naposledy pritom hrali 11. októbra a potom ohlásili početný zásah koronavírusom v kabíne, ktorý ich poslal do karantény. Odvtedy už dva týždne prešli a mužstvo sa pripravuje na návrat do súťažnej akcie v Tipos Extralige. Pozornosť sa sústredí najmä na brankársky post, kde podáva Roman Durný kvalitné výkony, no i tak sa očakáva premiéra Rusa Andreja Makarova.

"Časť brankárov zasiahla choroba, vynútená zápasová i tréningová prestávka sa samozrejme podpísala na ich kondičnej pripravenosti. V týždni, kedy veľká časť mužstva maródovala, zostal v tréningoch len Andrej Makarov a Ádam Beke. Záťaž sme teda s kondičným trénerom nastavili v našom pláne tak, aby chlapci dobehli zameškané," cituje klubový web slovinského trénera brankárov Petra Skrabelja. Dodáva, že obnova tréningového procesu bola ľahšia. Veď medzi odohraným súťažným zápasom proti Detve a najbližším proti Novým Zámkom uplynie 21 dní. Podľa neho však gólmani potrebujú týždeň na to, aby sa dostali do formy, v akej ich tím potrebuje.

Osobitnú pochvalu si od kouča vyslúžil dvadsaťdvaročný Lipták Roman Durný, ktorý až na duel s Detvou podával mimoriadne kvalitné výkony. Skrabelj však priznáva, že v tomto zápase hrali viacerí hráči s horúčkami a oslabení, čo sa podpísalo pod ich výkony: "Je mladým brankárom a veľkým slovenským talentom, ktorý má kariéru pred sebou. Som príjemne prekvapený, že jeho výkony boli na vysokej úrovni. Všetky zápasy, vrátane prípravy a úvodu sezóny, mal veľmi dobré, patril k najlepším hráčom,"

Na pozíciu jednotky však mal, podľa papierových prognóz, patriť skúsený Rus Andrej Makarov, ktorého problém s vízami a následné komplikácie pri ceste na Slovensko zatiaľ držali mimo zápasovej praxe. "Pripravoval sa v Kazani individuálne, no to nenahradí spoločné tréningy s mužstvom. Následne ho pribrzdila črevná viróza a v ďalšom týždni išlo mužstvo do karantény. V tréningoch sa však ukazuje v dobrom svetle a v najbližších zápasoch by mohol zažiť debut," naznačili belasí.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora