Novinky - 13.11.2020 11:22

Tisíci zápas Slovana ukončilo KO

Tomáš Magáth Autor: Tomáš Magáth | Zdroj: sita/huste.tv

 Tisíci zápas Slovana Bratislava v základnej časti v najvyššej slovenskej hokejovej súťaži priniesol triumf nad Duklou Michalovce 7:4 a posun v tabuľke na štvrté miesto. Lenže jeho záver ponúkol aj divadlo, z ktorého behal mráz po chrbte.

Kanadský obranca v službách Michaloviec Mark Louis a jeho domáci náprotivok Patrik Maier zhodili rukavice a schyľovalo sa k pästnému súboju. Lenže 33-ročný Kanaďan bol taký rýchly a presný, že po jeho tvrdom direkte 24-ročný Slovák spadol na ľad a zostal nehybne ležať. Až po chvíli začal hýbať rukami a všetci prítomní na ZŠ Ondreja Nepelu si vydýchli.

Z ľadovej plochy mladého beka vyniesli na nosidlách, ale zo štadióne už neskôr odišiel po svojich. Incident si ani nepamätal. "Prišlo mi až zle, keď som videl spoluhráča ležať nehybne na ľade. Nebolo mi všetko jedno. Verím, že Patrik bude v poriadku a bude rýchlo späť v zostave," cituje web SZĽH útočníka Slovana Mariána Studeniča. Asistent trénera bratislavského tímu Rudolf Jendek situáciu príliš nechcel rozoberať: "Niekto tam urobil veľkú chybu," podotkol na tlačovke po zápase.

V úvode ročníka sa Slovan herne trápil, následne prišla vynútená prestávka pre koronavírus a po jej skončení bratislavský tím ešte neprehral. Víťazstvo nad Michalovcami bolo štvrté v neprerušenej sérii. Vo dvoch zápasoch za tri dní strelil slovanisti až 14 gólov, po sedem Banskej Bystrici aj Michalovciam. "Toto je náš nový začiatok. Začali sme víťaziť a veríme, že naša séria bude pokračovať,“ poznamenal Studenič, ktorý strelil svoj štvrtý a piaty gól.

Do konca tejto sezóny je zmluvným hráčom New Jersey Devils v NHL a o zopár týždňov bude musieť odísť do zámoria, kde by mal pokračovať na farme v Binghamtone v AHL. "Každý môj zápas majú k dispozícii aj tréneri v zámorí. Dostávam od nich odozvu. V Devils sú predovšetkým radi, že hrám. Ešte nepoznám termín svojho odchodu do Spojených štátov, neustále o tom debatujeme,“ doplnil Studenič na webe hockeyslovakia.sk.

Slovan sa stal po Košiciach, Trenčíne, Zvolene, Poprade, Nitre, Martine a Liptovskom Mikuláši ôsmym tímom s minimálne tisíc zápasmi v základnej časti. Bratislavčania v nich dosiahli 571 víťazstiev v riadnom hracom čase, 57 po predĺžení či samostatných nájazdoch. Na konte majú aj 74 remíz, ako zdolaní odchádzali 256-krát po 60 minútach hry a 42-krát v nadstavení. Informoval o tom portál SZĽH.

Tomáš Magáth

Tomáš Magáth

Viac článkov od autora