Z kuchyne Slovana - 14.01.2011 01:00

Dnes so Skalicou o nesmierne dôležité tri body

Huste.tv Autor: Huste.tv

Liga sa blíži k svojej najdôležitejšej časti a všetky mužstvá chcú ísť do play-off. Dnešný zápas je tzv. šesťbodový pre oba tímy. My sa v prípade víťazstva môžeme posunúť na štvrté miesto, Skalica ak prehrá môže teoreticky stratiť postupovú priečku do play-off. Oba tímy vstúpia do zápasu s jednoznačným cieľom- zvíťaziť!

Obom tímom sa to vo vzájomných zápasoch už podarilo. Skalica vyhrala doma 5:1 a u nás 6:2. Práve naša domáca prehra stála trénerskú stoličku českého trénera Hyneka. Doma sme Skalicu porazili 6:0 aj vďaka trom gólom Mira Šatana a vonku sme na jej ľade opäť vďaka pomoci Šatana vyhrali 3:2 po nájazdoch.

Ako sme už spomínali, situácia v tabuľke je riadne zamotaná. Isté je, že po piatku ostanú na rovnakej bodovej úrovni Košičania i Trenčania,  ktorí si kolo predohrali. Nesmierne zaujímavý zápas sa črtá v Bystrici, kde majú domáci barani snáď poslednú šancu zabojovať o druhé miesto. Tento zápas bude zaujímať veľmi aj nás, pretože na tretiu Bystricu strácame len 9 bodov, čo je otázka troch víťazných zápasov!

Zaujímať nás bude i súboj v Nitre, ktorý ovplyvňuje aj bojovné nasadenie Slovana i Skalice. Ak Zvolen prehrá a my vyhráme, tak sa posunemie na štvrté miesto. V takomto prípade by Skalica stratila postupovú priečku do play-off a aktuálne by si vo vyraďovacej časti zahrali Nitrania.

Oba tímy v Bratislave tak majú postarané o riadnu motiváciu. Slovanu sa v novom roku darí, vyhrali sme všetky zápasy a do karát nám hrá aj návrat niektorých zranených hráčov. Vzájomná bilancia z posledných sezón je v prospech Slovana. V sezóne 2009/2010 sme so Skalicou nestratili ani bod.

Pozor si budeme musieť dať na útočnú hru Skalice, pretože v štyroch zápasoch sme s týmto súperom inkasovali až 13 gólov!  Zápas ako remeň, kde každému ide o niečo iné sa začína na Zimnom štadióne Vladimíra Dzurillu o 17.30 a lístky si môžete zakúpiť už od 2,50 EUR.

jk