Z kuchyne Slovana - 08.01.2011 01:00

Presilové hry základom nášho víťazstva nad Martinom

Huste.tv Autor: Huste.tv

HC Slovan Bratislava - MHC Mountfield 5:4 (1:0, 2:2, 2:2) 
Góly: 18. J. Kováčik (Bulík, Hujsa), 32. Kapuš (Frühauf, Hájek), 33. Bulík (Hujsa, J. Kováčik), 47. Hujsa (Jackman, Jendek), 53. L. Hudáček - 26. Važan (Velebný, Themár), 36. Galamboš (Themár, Dzubina), 43. Važan (Galamboš, Hriňa), 55. Važan (Themár)
Vylúčení: 7:6 na 2 min, presilovky: 3:2, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Müllner - Štefik, Bundil, 2430 divákov
 

Slovan: Pavol Rybár - Jackman, Bohunický, J. Kováčik, Hájek, Trška, Jendek, Frühauf, O. Janík - M. Bakoš, Bulík, Hujsa - D. Skokan, L. Hudáček, D. Buc - Róbert Huna, Kapuš, Richard Huna - J. Cíger, Preisinger, Kalináč
MHC Mountfield: Dzubina - A. Novotný, I. Ďatelinka, P. Klepáč, Drgoň, Velebný, Hriňa - Uram, M. Beran, Jabrocký - Markovič, Murček, Macejka - Themár, Galamboš, Važan

Domáci hokejisti hneď v úvode ponukli súperovi šancu hrať presilovku, početnú výhodu o dvoch korčuliarov v trvaní 49 sekúnd však Martinčania nevyužili. Prvú vážnejšiu šancu mali hráči Slovana v 7. min, ale Róbert Huna trafil gólmana Dzubinu do masky a ten vzápätí zneškodnil aj tvrdú strelu jedného z obrancov belasých. Slovan sa dočkal gólu až v 19. min, keď v presilovke sa puk od Hujsu presunul cez Bulíka až k voľnému J. Kováčikovi, ktorý nedal Dzubinovi šancu - 1:0.

Druhé dejstvo bolo bohatšie na góly. V 26. min vyrovnal Važan, keď z ľavej strany nedal Pavlovi Rybárovi šancu - 1:1. V 32. min v presilovej hre Slovana o dvoch hráčov vypálil od modrej čiary Frühauf, Dzubina iba vyrazil puk pred voľného Kapuša a ten pohodlne skóroval. O 56 sekúnd neskôr, sekundu po naskočení vylúčeného Hriňu na ľad, Bulík spomezi kruhov delovkou zvýšil na rozdiel dvoch gólov - 3:1. Ešte pred druhou sirénou sa Martinčanom podarilo znížiť, keď Galamboš v presilovke prekonal Rybára. 

Hneď na začiatku III. tretiny mali Martinčania až 113-sekundovú presilovku o dvoch hráčov, ale zverenci trénera Jaroslava Husára dokázali nájsť recept na brankára Rybára až pri početnej výhode o jedného korčuliara. Tradičný presilovkový "kolotoč" zakončil zblízka strelou švihom Važan - 3:3. V 45. min nevyužil nájazd na Dzubinu Róbert Huna, keď martinský gólman zneškodnil puk vyrážačkou. Ani jednému zo súperov sa potom dlho nedarilo nakloniť misky váh na svoju stranu. Slovan sa opäť ujal vedenia v 47. min, keď v prečíslení skóroval Hujsa - 4:3. V 53. min si pri vlastnom oslabení dali hostia ukážkového "vlastenca", keď od Markoviča sa dostal puk až za chrbát Dzubinu - 5:3. Gól napokon rozhodcovia pripísali L. Hudáčkovi, ktorý sa naposledy z domáceho tímu dotkol puku. Iskierku nádeje pre Martinčanov vykresal v 55. min strelecky disponovaný Važan, ktorý využil zaváhanie domácej obrany, nekomprimisne zavesil a skompletizoval tak hetrik. Na vyrovnanie už hráčom hostí nezostalo síl. V závere 59. min ešte Róbert Huna nepremenil nájazd a duel sa tak skončil tesným víťazstvom Slovana 5:4.

Zdeno Cíger (tréner Slovana): "Bol to napínavý zápas od začiatku až do konca. Som spokojný s výsledkom, ale urobili sme viacero chýb. Išlo o mladých hráčov, ale to nie je ospravedlnenie. Je dôležité, že sa nám podarilo ubrániť víťazstvo."

Jaroslav Husár (tréner MHC Mountfield): "Videli sme atraktívny hokej. Padlo veľa gólov, takže diváci museli byť spokojní. Slovan nám ukázal, ako sa hrajú presilové hry. V tejto činnosti boli domáci vysoko efektívni. V závere zápasu sme si dali vlastný gól, ktorý bol napokon rozhodujúci. Slovan umnou a taktickou hrou dotiahol duel do víťazného konca."jk, sita