Z kuchyne Slovana - 06.12.2010 01:00

Ric Jackman do Slovana!!!

Huste.tv Autor: Huste.tv

A mužstvo nášho Slovana získalo do svojich radov výraznú posilu, keď sa Slovanu do konca sezóny upísal kanadský obranca Ric Jackman!

Ric Jackam sa narodil 28. Júna 1978 v kanadskom Toronte. Jedná sa o robustného praváka, ktorý meria 188 cm a váži rovných 100 kilogramov.

Jackman má bohaté skúsenosti z NHL. V roku 1996 bol draftovaný hneď v prvom kole z vynikajúceho 5. miesta čím sa zaradil medzi najväčšie talenty kanadského hokeja v danom období. V drafte si ho vybral tím Dallas Stars.

V sezóne 1996/1997 reprezentoval Kanadu na majstrovstvách sveta do 20 rokov a získal s mužstvom zlatú medailu. Premiéru v NHL zaknihoval v sezóne 1999/2000, keď nastúpil v drese Dallasu na 22 zápasov. V NHL hrával aj za Boston Bruins, Toronto Maple Leafs, Pittsburgh Penguins, Florida Panthers a Anaheim Ducks.

Hokejovo najvydarenejší bol jeho prestup do Pittsburghu a do Anaheimu. Ihneď po príchode do mužstva tučniakov sa začal presadzovať a patril k najlepším obrancom mužstva. V 25 zápasoch vtedy nazbieral úctyhodných 24 bodov, čo dávalo priemer skoro jeden bod na zápas!

Ric Jackman je aj držiteľom najslávnejšej a najprestížnejšej hokejovej klubovej trofeje na svete. S mužstvom Anaheimu vyhral Stanley Cup v sezóne 2006/2007. V NHL odohral celkovo 231 zápasov, v ktorých nazbieral 77 kanadských bodov za 19 gólov a 58 asistencii. Naposledy pôsobil v tíme Utah Grizzlies. V 14 zápasoch si pripísal na svoje konto 4 presné zásahy a na ďalších 10 gólov svojho mužtsva nahrával.

Výrazná posila do obranných radov Slovana pricestovala na Slovensko v nedeľu, keď krátko popoludní pristála na letisku vo Viedni. Kanadský obranca a držiteľ Stanley Cupu by sa mal predstaviť divákom už v utorok proti Dukle Trenčín.

Utorkový domáci zápas sa tak bude môcť zapísať do štatistík Slovnaft Extraligy, keď sa na ľade predstaví v jednom mužstve hneď dvojica hráčov, ktorým sa podarilo získať Stanley Cup!  Okrem Jackmana bude za Slovan hrať aj legenda slovenského hokeja Miroslav Šatan.

Veríme, že účasť dvoch držiteľov stanley Cupu v drese Slovana je pre vás dostatočnou motiváciou, aby ste prišli povzbudiť našich chlapcov v utorok na Zimný štadión Vladimíra Dzurillu. Zápas s Duklou Trenčín začína o 17.30 a lístky sú v predaji od 4 EUR.

Srdečne vítame Rica v našom mužstve a prajeme mu veľa úspechov v drese Slovana!

jk