Z kuchyne Slovana - 05.12.2010 01:00

Pred dnešným kolom Slovnaft Extraligy

Huste.tv Autor: Huste.tv

V nedeľu pokračuje Slovnaft extraliga ďalším kolom, ktoré opäť prinesie ako je už zvykom päť extraligových duelov. Šlágrom by mal byť duel pod Pustým hradom, kde privítajú lídra z Košíc.

HK ŠKP Poprad - HK 36 Skalica

Kamzíci v poslednom kole prekvapujúco zaváhali na ľade predposlednej Žiliny, ktorej podľahli po samostatných nájazdoch 1:2 a zaknihovali druhú prehru z posledných štyroch zápasov. Na druhú Banskú Bystricu strácajú aj napriek zakopnutiu len tri body. Záhoráci v piatok hostili trenčiansku Duklu a opäť sa im nepodarilo naplno zabodovať. Hosťom z Trenčína podľahli v samostatných nájazdoch a v posledných dvoch kolách získali len jediný bod. Dokážu sa opäť chytiť na ľade nepríjemného Popradu?

Aktuálna sezóna: 2:1 sn (v), 8:1 (d), 2:4 (v)

Dukla Trenčín - HC 05 Banská Bystrica

Dukla po nie príliš vydarenom zápase na ľade Popradu, cestovala v 31. kole do Skalice, kde ju čakal šesťbodový duel so zverencami trénera Oremusa. "Gregorovci" náročné stretnutie zvládli a zo Skalice odchádzali s dvomi cennými bodmi. "Baranom" sa v piatok nedarilo podľa predstáv a prehrali aj druhé stretnutie v rade. Tentoraz bol nad ich sily martinský MHC, ktorému podľahli 3:4. V posledných piatich vystúpeniach získali Bystričania len šesť bodov a ich náskok pred Popradom sa riadne scvrkol.

Aktuálna sezóna: 2:3 (v), 1:4 (d), 3:6 (v)

HKM Zvolen - HC Košice

V šlágri kola privíta štvrtý Zvolen rozbehnutých Oceliarov. Bryndziarom sa v posledných dvoch kolách darilo takmer dokonale a po Banskej Bystrici ukradli dva body aj bratislavskému Slovanu, ktorý zdolali po sérii samostatných nájazdov. Darilo sa aj Oceliarom, ktorí v divokom zápase, bohatom na góly zdolali poslednú Nitru na jej ľade 6:5 a zaknihovali 11-te víťazstvo v rade. So Zvolenom odohrali v tejto sezóne už tri stretnutia a zakaždým sa na víťazstvo nesmierne nadreli. Dočkajú sa "Bokrošovci" skalpu majstra na štvrtý pokus?

Aktuálna sezóna: 2:3 (v), 1:2 (d), 3:4 sn (v)

HK Nitra - MsHK DOXXbet Žilina

Stále posledná Nitra privíta v najbližšom šesťbodovom zápase 9. Žilinu, na ktorú sa môže v prípade víťazstva bodovo dotiahnuť. Hokejisti spod Zobora hostili v 31. kole úradujúceho majstra a aktuálneho lídra z Košíc. Aj keď Košiciam nastrieľali ako prvý tím v sezóne viac než štyri góly, na body im to nestačilo a Oceliarom podľahli 5:6. Po triumfe nad Slovanom si teda budú musieť počkať na ďalšie víťazstvo minimálne do nedele. Vlci konečne prerušili sériu šiestich prehier v zápase s Popradom, ktorý zdolali tak trocha prekvapujúco 2:1 po samostatných nájazdoch. Na víťazstvo čakali takmer celý mesiac, keďže naposledy bodovali ešte 5. novembra práve proti Nitre, ktorú v tejto sezóne zatiaľ zakaždým zdolali.

Aktuálna sezóna: 0:2 (v), 0:5 (d), 2:5 (v)

jk, pre hcslovan.sk pripravil webhokej24.sk, autor Michal Holub