Z kuchyne Slovana - 19.01.2012 16:32

Modré z neba TV Markíza a HC SLOVAN splnili želanie vernému fanúšikovi Jakubovi

Huste.tv Autor: Huste.tv | Zdroj: HC SLOVAN Bratislava
Priami návštevníci nášho posledného domáceho zápasu proti MsHK Žilina (13.1., 7:0) vedia, že tento zápas venovali naši chlapci špeciálne jednému z našich fanúšikov – Jakubovi. Tí pozornejší dokonca možno postrehli, že po prvých góloch v sieti Žilinčanov Slovanisti na svojej striedačke cez plexisklo niečo odkazovali do pripravenej kamery.
V uplynulých dňoch mal tento emotívny príbeh ďalšie pokračovanie. Braňo Konrád, Miro Šatan, Roman Kukumberg, Tomáš Bulík, Peťo Frühauf, Andrej Kudrna, Martin Sloboda a Libor Hudáček navštívili Jakuba v nemocnici na Kramároch, kde sa lieči na Klinike detskej hematológie a onkológie. Jakub práve v deň nášho zápasu proti Žiline oslávil svoje 15. narodeniny,  jeho zdravotný stav mu však znemožnil prísť sa na zápas pozrieť. Chlapci preto prišli za ním aj s darčekom – bielym dresom zo zápasu s New York Rangers a symbolickou pätnástkou na chrbte.
Jakubovi pred necelými dvomi rokmi diagnostikovali rakovinu a na jar minulého roku mu museli amputovať jednu nohu. Odvtedy je na vozíčku, žiaľ, ani tento radikálny zákrok chorobu nezastavil. Jakub je od malička fanúšikom Slovana, napriek tomu, že pochádza od Turčianskych Teplíc. Jakubov dobrý kamarát Andrej Kaloczi z Bratislavy sa mu preto rozhodol k narodeninám dať darček prostredníctvom obľúbeného programu Vila Rozborila: zápas na Slovane.
Stredajšia návšteva Slovanistov v nemocnici mala napokon dvojnásobný blahodarný účinok: lekári na Kramároch, ktorí sa o Kuba starajú, mu predsa len povolili vychádzku! Jakub vo štvrtok absolvoval s našimi chlapcami takmer kompletnú tréningovú jednotku a veru zopár krát „podkúril“ obom našim brankárom :-). V piatok si pozrie naživo náš extraligový súboj proti banskobystrickým „baranom“.
Jakub, celá slovanistická rodina Tebe, ale aj všetkým ľuďom s podobným osudom, želá veľa odvahy a viery. Drž sa a nevzdaj to. Vieme, že si veľký bojovník. Veríme, že chvíle so Slovanom budú pre Teba malým povzbudením do ďalšej liečby.
Pozn.: Spoločné chvíle Jakuba s HC SLOVAN odvysiela TV Markíza v programe Modré z neba predbežne 7. marca t.r.