HC´05 iCLINIC B.Bystrica - 29.08.2019 12:00

Prípravu Banskobystričanov čaká prestížne oživenie

Zdroj: huste.tv/youtube

Štvrtok je dňom, kedy sa úvodnými zápasmi prihlási Hokejová liga majstrov a právo "otváracieho zápasu" má Plzeň, ktorá v domácom prostredí privíta fínsku Hämeenlinnu. O desiatky minút neskôr sa postupne rozbehnú prvé zápasy aj na ďalších siedmich štadiónoch, medzi nimi aj konfrontácia medzi švédskym Färjestadom a slovenským zástupcom HC '05 iClinic Banská Bystrica. Majster Slovenska síce pred žrebom avizoval, že by sa rád vyhol cestám na sever Európy, no Švédi, Dáni, Nóri a Fíni majú v súčte v hre až jedenásť mužstiev a bolo pomerne málo pravdepodobné, že sa žiadna z takýchto ciest do programu Banskej Bystrice nedostane.

Posledným prípravným zápasom pred otvorením Champions Hockey League bola pre Banskú Bystricu konfrontácia s Uniou Osvienčim. V poslednej minúte ešte viedla trojgólovým rozdielom, no Poliaci v závere duel zdramatizovali znížením na konečných 2:3. Pred náročnými duelmi s Färjestadom a Mníchovom to rozhodne niečo ukázalo. "Musíme dostávať puk z nášho pásma tak, že ho budeme mať na stále na hokejkách. Tak isto, keď už sme u súpera v pásme, musíme si vytvárať viac šancí. Proti Unii sme prvú polovicu druhej tretiny boli skoro neustále u nich v pásme, no mali sme len pár striel," zhodnotil pre klubový web coach Dan Ceman.

Do duelov navyše vstúpia "barani" posilnení o Američana Mitcha Wahla a útok doplní aj Patrik Lamper, Marek Slovák a Tibor Varga. Poslední dvaja menovaní sú inak hráčmi druholigového HC Bratislava. Dvojica bratislavských posíl si v minulosti Ligu majstrov už zahrala v drese Košíc respektíve Nitry. "Dovolím si tvrdiť, že ide o pekné spestrenie prípravy. Zápasy sú fakt na vysokej úrovni, je radosť hrať v Lige majstrov. Som rád, že ma zavolali a že si znovu zahrám v tejto súťaži," povedal Slovák, ktorý v dvoch ročníkoch ako nitriansky forward zaknihoval v tejto súťaži bilanciu 1+4.