Novinky - 28.03.2018 13:57

Barani idú do Nitry s cieľom vyhrať aspoň jeden zápas

Huste.tv Autor: Huste.tv | Zdroj: sita, huste.tv

Banskobystrickí hokejisti po sobotňajšom triumfe nad Košicami 1:0 po predĺžení a postupe do semifinále play-off Tipsport ligy 2017/2018 si dopriali dva dni voľna. Na ľad vykorčuľovali hráči v utorok predpoludním už aj s uzdravenými útočníkmi Tomášom Surovým a Patrikom Lamperom. Obaja by mohli zasiahnuť do súbojov s Nitrou, ktorá ich čaká na úvod série pod Zoborom. "Pozreli sme si aj video zo zápasov Nitry. Rozobrali sme si, v čom je súper silný. Po dvoch dňoch voľna sme trénovali a dolaďovali určité veci. Všetci sa už tešíme na semifinále,“ ozrejmil situáciu v mužstve pred semifinále tréner Banskej Bystrice Vladimír Országh.

Dvojdňové voľno po štvrťfinálovej sérii s Košicami (4:1 na zápasy) si pochvaľoval aj útočník Marek Bartánus, ktorý zaskakoval s kapitánskym céčkom za zraneného Surového: "Dva dni nám veľmi pomohli. Vyvetrali sme si hlavy, predovšetkým sme dobili baterky, takže to bolo prospešné. Teraz sa už sústredíme iba na Nitru. Chceme na úvod série jeden zápas u nich vyhrať."

Banská Bystrica a Nitra sú už tradičnými súpermi v play-off najvyššej slovenskej hokejovej súťaže. Ide zároveň aj o reprízu vlaňajšieho finále, v ktorom bol úspešnejší tím spod Urpína. "Vieme, v čom sú Nitrania silní, rovnako aj oni poznajú naše silné a slabšie stránky. V základnej časti sme mali s týmto súperom pozitívnu sériu, ale to je už za nami. Rozhodovať budú výkony brankárov, presilovky a oslabenia, kompaktné obrany a určite aj prípadné zranenia, či načasovanie formy. Všetko bude o maličkostiach. Očakávam vyrovnanú a emotívnu sériu,“ zamyslel sa pred semifinálovými zápasmi banskobystrický tréner Vladimír Országh a pokračoval: "Našou výhodou môže byť, že sme mali ťažšieho súpera už vo štvrťfinále. Ukázali sme veľa dobrých vecí. Nitra je však ťažším súperom. Musíme ešte na niektorých činnostiach popracovať, doladiť ich. Súper má mužstvo, ktoré je dlhší čas pohromade, vhodne sa doplnilo novými hokejistami. Je medzi nami i rivalita. Očakávam teda výbornú atmosféru na oboch štadiónoch."

Zápasy medzi Nitrou a Banskou Bystricou bývajú často plné emócií, nechýba patričná tvrdosť a vyskytnú sa aj šarvátky. Dobre si to uvedomuje mladý slovenský reprezentant spod Urpína Patrik Lamper: "Teším sa na Nitru. Po zdravotnej stránke je u mňa už všetko v poriadku. Pred sebou máme kvalitného súpera a musíme sa dobre pripraviť, najmä na úvodné dva duely u nich. Musíme Nitre zobrať aspoň jedno víťazstvo. Na to, že sa nám proti nej darilo v základnej časti, sa nepozeráme. Play-off je iná súťaž, všetko sa anuluje. Je to už asi tradícia, že každú sezónu sa stretneme s Nitrou v play-off. Poznáme sa. Musíme sa vyvarovať chýb a všetko si to zrovnať v hlavách, nemať nejaké krvavé oči."

Kľúčovým v tejto sérii budú aj výkony brankárov, banskobystrickou jednotkou je aktuálne český gólman Jan Lukáš. Ani on netají smelé ambície pred súbojmi proti Nitre: "Po zápasoch s Košicami sme vedeli, že nás nečaká ľahký súper. Očakávam tuhý boj. Bude sa hrať nadoraz každý jeden zápas. Dúfam, že túto sériu zvládneme skôr než by malo dôjsť k siedmemu zápasu u nich. Ja sa cítim dobre. Som v hernej pohode aj preto, že hráme tímovo a veľmi mi pomáhajú spoluhráči. Musí nás zdobiť súdržnosť. Neraz totiž rozhodujú detaily. Verím, že s takým herným obrazom ako sme v defenzíve ukázali proti Košiciam, pôjdeme aj do zápasov s Nitrou. Čakajú nás pod Zoborom dva ťažké duely. Chceme aspoň jeden vyhrať a stavať na tom pred domácimi odvetami."


Ďakujeme za vaše názory

Tabuľka

P Názov klubu GP GF GA PTS
1. HC Košice 33 116 73 68
2. HKM Zvolen 34 124 77 66
3. HC´05 iCLINIC B.Bystrica 33 102 70 66
4. HK Poprad 33 102 76 66
5. HK Nitra 33 128 80 64
6. MHC Nové Zámky 33 84 75 57
7. Dukla Trenčín 33 76 72 54
8. DVTK Jegesmedvék Miskolc 33 92 94 49
9. MAC Ujbuda 33 97 111 39
10. MHk 32 L.Mikuláš 34 81 106 39
11. HC 07 Detva 33 82 112 34
12. MsHK DOXXbet Žilina 33 83 123 29
13. HK Orange 20 24 30 128 2
Kompletná tabuľka

Pri používaní tejto stránky dochádza k spracovaniu cookies, ktoré nám pomáhajú zvyšovať kvalitu služieb a zobrazovať relevantnú reklamu. Zobraziť viac informácií. Spracovaniu cookies zabránite zmenou nastavenia v internetovom prehliadači.