Novinky - 01.09.2018 21:45

Prvé víťazstvo v Lige majstrov. Lugano z B.Bystrice s dlhým nosom

Huste.tv Autor: Huste.tv | Zdroj: sita, youtube

Hokejisti Banskej Bystrice si pripísali prvé víťazstvo v Lige majstrov 2018/2019, keď v sobotňajšom zápase H-skupiny zdolali na vlastnom ľade švajčiarske Lugano 5:2. Banskobystričania išli do vedenia v 17. min zásluhou útočníka Guillaumeho Asselina, hostia vyrovnali hneď v úvode druhej dvadsaťminútovky - z trestného strieľania sa presadil Gregory Hofmann. Potom domáci strelili dva presné zásahy v rozpätí troch minút, najprv skóroval Tomáš Zigo a po ňom aj Ben Marshall. O chvíľu na to znížil na 3:2 v početnej prevahe Jani Lajunen. V závere druhej tretiny mali k dispozícii trestné strieľanie aj domáci, úspešným exekútorom bol Eric Faille. V poslednej tretine sa po druhý raz v zápase presadil v presilovke o dvoch hráčov Zigo a spečatil víťazstvo slovenského zástupcu v LM.

V tabuľke H-skupiny patrí Banskej Bystrici tretia priečka so ziskom troch bodov. Vedie Plzeň s plným počtom 6 bodov, český klub v sobotu zdolal fínske mužstvo JYP Jyväskylä 4:2. Banskobystričanov čaká najbližšie 7. septembra odveta v Lugane.

Liga majstrov - H-skupina:

HC '05 iClinic Banská Bystrica (SR) - HC Lugano (Švaj.) 5:2 (1:0, 3:2, 1:0)
Góly: 17. Asselin (Faille, Marshall), 25. Zigo (B. Miller, Higgs), 27. Marshall (Faille), 38. Faille (tr. strieľanie), 49. Zigo (Higgs, Asselin) - 21. Hofmann (tr. strieľanie), 29. Lajunen (Chorney)
Vylúčení: 4:6 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Smetana, Baluška - Tvrdoň, Synek, 1962 divákov

Banská Bystrica: Williams - V. Mihálik, Marshall, B. Miller, Kubka, J. Brejčák, K. Sloboda, Biro - Tamáši, Faille, Asselin - Zigo, Higgs, J. Sýkora - A. Šťastný, T. Surový, R. Varga - Gabor, Češík, Belluš - M. Giľák
Lugano: Merzlikiňš - Chorney, Riva, Jecker, Ronchetti, Matewa, Wellinger - Romanenghi, Lapierre, Hofmann - Bürgler, Lajunen, Klasen - Walker, Sannitz, Reuille - Jörg, Morini, Cunti - Haussener


Ďakujeme za vaše názory