Novinky - 10.09.2018 15:31

Banská Bystrica sa vrátila od súperov bez bodu a s hrozivým skóre

Zdroj: sita, youtube

Úradujúcemu slovenskému šampiónovi z Banskej Bystrice nevyšli zápasy základnej H-skupiny hokejovej Ligy majstrov u súperov. V piatok "barani" prehrali vo Švajčiarsku s Luganom 1:4 a o dva dni neskôr ich obhajca prvenstva JYP Jyväskylä "odprevadil" domov s výpraskom 0:6. Hokejisti spod Urpína sa domov vrátili sklamaní, pretože chceli bodovať aspoň v jednom zo spomenutých stretnutí. "V Lugane sme nezachytili úvod, inkasovali sme v prvých desiatich minútach dva góly a naše šance sa znížili v druhej tretine, v ktorej sme hrali príliš veľa oslabení. Frustrovali nás niektoré verdikty rozhodcov. V stretnutí s Jyväskylä sme v prvej tretine ukázali doposiaľ asi to najlepšie v sezóne, no neskôr sme opäť doplácali na vylúčenia. Tie vznikali po našich chybách. Navyše, brankár súpera bol skvelý a aj keď sme si vytvorili šance, nedokázali sme ho prekonať,“ zhodnotil oba duely u súperov tréner Banskej Bystrice Dan Ceman.

Najväčším problémom banskobystrického mužstva boli časté vylúčenia, najmä v Lugane. "Hrali sme veľa oslabení, čo nás stálo mnoho síl. V Lugane zohrala svoje aj únava z cestovania, ja som si ten zápas vôbec neužil. Navyše, ani som nečakal, že pôjdem do bránky,“ prezradil gólman Samuel Baroš, ktorý Stephona Williamsa nahradil v Lugane už v deviatej minúte.

Oba zápasy u súperov Banskobystričanom ukázali viaceré nedostatky, na ktorých musia popracovať. Až šesť z desiatich gólov inkasovali v oslabení. Sami skórovali iba raz, takže aj nepremieňanie šancí bolo ich veľkou slabinou. "Doplatili sme na časté vylúčenia. So silnými súpermi sa to nevypláca. Ukázalo sa to predovšetkým v stretnutí v Jyväskylä. Hlavne toto mužstvo nám nastavilo zrkadlo. Obaja súperi však boli veľmi silní, veď hrajú v kvalitnejších ligách než my. Aspoň vieme, v čom sa ešte musíme zlepšiť a kde robíme chyby. Určite si to ešte rozoberieme,“ poznamenal útočník Matej Češík.

Hokejisti Banskej Bystrice sú po štyroch zápasoch v LM na poslednom mieste tabuľky H-skupiny so ziskom troch bodov. Ďalšie dve stretnutia odohrajú v októbri - 9. októbra v Plzni a o osem dní neskôr privítajú tohto súpera doma. Český tím doteraz vyhral všetky štyri stretnutia a s dvanástimi bodmi je na čele tabuľky.


Ďakujeme za vaše názory

Tabuľka

P Názov klubu GP GF GA PTS
1. HC Košice 5 24 9 15
2. MHC Nové Zámky 5 19 7 12
3. MHk 32 L.Mikuláš 4 14 9 9
4. Dukla Trenčín 4 12 9 7
5. HC´05 iCLINIC B.Bystrica 4 12 15 7
6. HK Poprad 0 0 0 0
6. HKM Zvolen 3 13 6 6
7. HK Nitra 4 15 12 6
9. HC 07 Detva 5 12 16 6
10. DVTK Jegesmedvék Miskolc 5 18 23 6
11. MAC Budapest 4 9 14 4
12. MsHK DOXXbet Žilina 5 16 23 3
13. HK Orange 20 6 10 31 0
Kompletná tabuľka

Pri používaní tejto stránky dochádza k spracovaniu cookies, ktoré nám pomáhajú zvyšovať kvalitu služieb a zobrazovať relevantnú reklamu. Zobraziť viac informácií. Spracovaniu cookies zabránite zmenou nastavenia v internetovom prehliadači.