Novinky - 17.04.2019 13:59

Spolu majú jedenásť titulov, no ten posledný je vždy najkrajší

Zdroj: sita/huste.tv

Zo zbierky hokejových titulov by mohli utvoriť futbalový tím. Hráči HC´05 iClinic Banská Bystrica Matej Češík a Marek Bartánus majú dohromady na konte jedenásť majstrovských trofejí v najvyššej slovenskej súťaži. Najnovší Pohár Vladimíra Dzurillu pridali do zbierky v utorok po tom, čo na domácom ľade spečatili jeho zisk v piatom finále proti HK Nitra výhrou 6:2 a celkovo triumfom 4:1 na zápasy. Češíkovi sa ziskom šiestej majstrovskej trofeje podarilo vyrovnať rekord Juraja Sýkoru a Richarda Kapuša, ktorí ich majú na konte taktiež šesť. Ako priznal, vyhrávať tituly ho stále neomrzelo.

"Vždy je to nádherný pocit. Človek celý rok 'maká' pre to, aby vyhral posledný zápas. Najkrajší titul je vždy ten posledný, lebo je najemotívnejší a najčerstvejší. A vyhrať ho pred domácimi fanúšikmi je priam paráda," povedal pre agentúru SITA po zisku šiesteho titulu Češík. Ten sa s "baranmi" tešil z celkového triumfu aj v predchádzajúcich dvoch sezónach a v utorok dosiahol "zlatý hetrik". Predtým získal titul aj v tímoch HC Slovan Bratislava a HC Košice. "Mám šiestu trofej, ale nechcem ich porovnávať, hoci si myslím, že tento titul bol najťažší na vybojovanie. Súperi sa na nás pripravili, nemali sme dobrý začiatok sezóny, ale poctivou robotou a tímovosťou sa to podarilo," neskrýval svoje nadšenie 30-ročný center tímu spod Urpína.

Rovnaké pocity mal aj útočník "červeno-bielych" Marek Bartánus, ktorý vo finále strelil gól na konečných 6:2. Celkovo má vo svojej zbierke už päť titulov z Tipsport ligy. "Zakaždým je to krásne a človek si to užíva, pokiaľ môže. Nie je to klišé, že nikdy neviete, kedy môžete získať svoj posledný titul, ale verím, že mi zdravie bude slúžiť a opäť budem môcť byť súčasťou takej partie, v akej som mohol byť aj tohto roku," povedal radostne 32-ročný Bartánus, ktorý predtým rovnako ako Češík získal tituly aj so Slovanom a Košicami. Tohto útočníka dostali pred mikrofón priamo na zimnom štadióne aj naši kameramani.

​"Teraz si chcem oddýchnuť a užiť titul. Svoju budúcnosť budem riešiť až potom," odpovedal rodák z Liptovského Mikuláša na otázku, či si aj v nasledujúcej sezóne oblečie dres Banskej Bystrice. Konkrétnejší bol Češík, ktorý by sa v prípade zisku siedmeho ligového titulu počas jedného z nasledujúcich ročníkov osamostatnil na čele historických rebríčkov. "Verím, že naďalej zostanem v tomto víťaznom mužstve. Keď niekto povie, že nechce byť v tomto tíme, klamal by. Každý chce hrať za úradujúceho majstra," poznamenal Češík.