Novinky - 22.08.2019 16:10

Chce ďalší hokejový titul. Bubela sa vracia do svojho rodiska

Zdroj: sita, huste.tv

Slovenský hokejový reprezentant Miloš Bubela strávi nasledujúcu ligovú sezónu na Slovensku. S majstrovskou Banskou Bystricou sa dohodol na opätovnej spolupráci, keďže jej dres si obliekal aj v sezóne 2017/2018. Podľa klubového webu "baranov" podpísal 26-ročný krídelník tzv. otvorený kontrakt do bližšie nešpecifikovaného dátumu. Napriek tomu sa okamžite pripojil k príprave mužstva na novú sezónu, ktorú Banská Bystrica začne 13. septembra na ľade HK Poprad.

Bubela strávil predošlú sezónu v českých Pardubiciach, ktoré museli bojovať o zotrvanie v najvyššej súťaži. Napokon sa im to podarilo, keď skupinu o udržanie ovládli pred Kladnom, Chomutovom a Českými Budějovicami. V základnej časti odohral Bubela 40 zápasov, v ktorý strelil päť gólov a na ďalších desať prihral. Okrem toho si v predchádzajúcom ročníku pripísal na konto dva reprezentačné štarty, ale do záverečnej nominácie trénera Craiga Ramsayho na "domáci" svetový šampionát sa účastník ZOH 2018 nedostal.

Oveľa lepšie spomienky má na svoje predchádzajúce pôsobenie pod Urpínom. Vrátane play-off odohral rodák z Považskej Bystrice 64 zápasov s bilanciou 22 gólov a 26 asistencii. Aj vďaka nemu sa Banskobystričanom podarilo obhájiť majstrovský titul, keď vo finálovej sérii zdolali Trenčín 4:3 na zápasy. V kariére pôsobil Bubela aj v nižších amerických súťažiach. V štyroch dueloch na ZOH v Pjongčangu raz skóroval pri prehre so Slovinskom 2:3 po samostatných nájazdoch.