HK Nitra - 24.04.2017 12:53

Laliberté víťazom Zlatej prilby pre strelca najkrajšieho gólu sezóny

Vladimír Ambrozek Autor: Vladimír Ambrozek | Zdroj: sita, huste.tv

Kanadský útočník David Laliberté síce už ukončil hokejovú kariéru, ale fanúšikovia na Slovensku na neho nezabudli a spravili z neho autora najkrajšieho gólu najvyššej domácej súťaže Tipsport ligy 2016/2017. Bývalá opora vlani majstrovského HK Nitra zvíťazila v hlasovaní na hokejportal.sk/zlataprilba. Jeho septembrový presný zásah do siete HC Košice získal až 46 % zo všetkých 2763 udelených hlasov. Lalibertého trefe sekundoval len banskobystrický kapitán Tomáš Surový, ktorého sólo s gólovou bodkou do siete Nových Zámkov dostalo bezmála 40 % hlasov fanúšikov. Popradská trojica Andreas Štrauch, Peter Lichanec, Kevin Henderson skončila s výraznejším odstupom na ďalších priečkach.

Miláčik nitrianskych tribún Laliberté sa stal prvým hráčom, ktorý si nepreberie cenu osobne, keďže v novembri musel zo zdravotných dôvodov ukončiť kariéru a odvtedy žije v Kanade. “Ďakujem fanúšikom za všetky hlasy, ktoré urobili z môjho presného zásahu najkrajší gól sezóny. Bolo pre mňa veľkým potešením hrať pred vami a tiež byť súčasťou hokejovej kultúry v Nitre,” odkázal David Laliberté, ktorý momentálne študuje biznis a čaká ho v najbližších dňoch sťahovanie z predmestia Québecu do Montrealu. Minulú sezónu doviedol Nitru k vytúženému premiérovému titulu a získal Zlatú korčuľu pre najužitočnejšieho hráča play-off.

Hlasovať sa dalo až do štvrtého zápasu finálovej série play-off. Prvý ročník ankety ovládol Popradčan Arne Kroták, vlani sa tešil z trofeje Jozef Tibenský z Piešťan.

Doterajší víťazi Zlatej prilby Tipsport ligy
2014/15 Arne Kroták (HK Poprad)
2015/16 Jozef Tibenský (ŠHK Piešťany)
2016/17 David Laliberté (HK Nitra)

Vladimír Ambrozek

Vladimír Ambrozek

Viac článkov od autora