HK Nitra - 11.08.2019 10:00

Nitriansky káder disponuje mladíkom s nábehom na rekord

Zdroj: huste.tv

Nitriansky hokejový klub prostredníctvom svojho oficiálneho webu s radosťou fanúšikov informoval o angažovaní len pätnásťročného obrancu Šimona Nemca. Ten je rodákom a odchovancom z Liptovského Mikuláša, kde údajne nebol úplne spokojný s tréningovými možnosťami. "Stačilo nám vidieť pár jeho zápasov a bolo nám jasné, že ide o mimoriadne talentovaného ofenzívneho obrancu, praváka. Zaujala nás jeho šikovnosť, všestrannosť a kreativita," cituje klubový web trénera Tomáša Chrenka, ktorý s možnosťou angažovať ho neváhal ani chvíľku: "Absolvoval už aj dva tréningy s áčkom a zvládol ich vynikajúco. I keď bude v nasledujúcej sezóne pôsobiť v projekte 'osemnástky', určite mu doprajeme aj prvé štarty medzi seniormi,"

Pokiaľ Corgoni svoj sľub splnia, stane sa najmladším hráčom v histórii Extraligy, ktorý si zahrá medzi seniormi. Šestnásť rokov bude oslavovať až vo februári, takže má všetky predpoklady na to, aby tromfol doterajšieho držiteľa tohto prvenstva Michala Ivana. Od štartu sezóny bude mať Nemec oproti bývalému zvolenskému bekovi k dobru približne tri mesiace. Ako skonštatoval samotný mladík, zatiaľ sa tým nezaoberá. O tejto možnosti vie, láka ho to, ale koncentruje sa na svoje zaradenie do projektu výberu hráčov do osemnásť rokov, ktorý sa bude naďalej konfrontovať s účastníkmi najvyššej juniorskej súťaže.

Šimon Nemec pritom už nie je klenotom len v ponímaní slovenských mužstiev. V mladom veku sa zúčastnil prestížneho Hlinka Gretzky Cupu a hoci čelil súperom o dva roky starším, na ľade sa rozhodne nestratil. Stále pritom má možnosť na tomto turnaji talentov nastúpiť aj v ďalších dvoch ročníkoch. Tým sa v histórii mohol popýšiť jediný hokejista - Michail Grigorenko. Z dvadsaťpätřočného Rusa je dnes už opora CSKA Moskva, pričom v 217 zápasoch okúsil aj NHL. "Som veľmi rád, že som sa mohol na tomto turnaji zúčastniť, tréner mi poskytol veľa priestoru na ľade. Bola to skvelá skúsenosť. Ani som neveril, že sa na tento turnaj dostanem už v tomto roku. Cítil som, že všetko je tu rýchlejšie, rozmýšľanie hráčov na inej úrovni, žiadne podržanie puku príliš dlho som si nemohol dovoliť," sprostredkoval oficiálny web HK Nitra dojmy mladého Liptáka z tohto podujatia.