Novinky - 05.10.2011 21:38

Nitra sa posilnila o Barinku a Uhnáka

Huste.tv Autor: Huste.tv | Zdroj: Pavol Rajtar

Najhorší štart do extraligy majú spomedzi všetkých tímov hokejisti HK Nitra, preto vedenie klubu za pochodu vykonáva prestavbu kádra. Po predčasnom konci troch útočníkov sa rovnaký počet ofenzívnych hráčov podarilo vedeniu pritiahnuť.  Nitra do svojich radov získala Petra Barinku, ktorého si dobre pamätajú fanúšikovia Trenčína, Zvolena či Žiliny, ale napríklad aj Zlína, Třinca či Mladej Boleslavi. Podpísal s mužstvom mesačný skušobný kontrakt a bude k dispozícii už v najbližšom domácom zápase proti Žiline. Ďalej sa do Nitry vracia aj jej odchovanec Martin Uhnák, ktorý bol na začiatku sezóny na hosťovaní v Topoľčanoch.

Prichádza skúsený útočník a jeden mladší. Tím potrebujeme oživiť, vliať mu novú krv, nový impulz, pretože zatiaľ formu len hľadáme. Pevne veríme, že chlapci nám v ofenzíve pomôžu. Zatiaľ sa trápime a niečo musíme zmeniť. Ak nenastane obrat k lepšiemu, urobíme koncom týždňa iné opatrenia,“ povedal k zmenám v tíme predseda predstavenstva HK Nitra Marián Šmidák.

Do Nitry mal namierené aj Jaroslav Kmiť, napokon z prvoligovej Dukly Michalovce neprestúpi do Nitry, ale vo štvrtok by mal podpísať zmluvu s konkurenčným klubom HK Poprad. "Naozaj to vyzeralo na odchod do Nitry, ale napokon ma oslovil Poprad a dohodli sme sa na mojom návrate pod Tatry," povedal Jaroslav Kmiť, ktorý získal v drese "kamzíkov" v uplynulej sezóne striebornú medailu.

V stredu večer potvrdil kontakt s 32-ročným krídelníkom aj výkonný riaditeľ popradského klubu Tibor Turan. „Ešte to nie je definitívne, viac budem vedieť vo štvrtok,“ povedal T. Turan.