Novinky - 29.12.2011 08:31

Skvelý úvod proti Popradu nestačil

Huste.tv Autor: Huste.tv | Zdroj: sita

HK Nitra - HK AutoFinance Poprad 2:4 (2:0, 0:3, 0:1)

Góly: 9. Rais (Ďurák), 13. Káčer (Piačka) - 22. R. Rapáč (Koskinen, R. Suchý), 28. Škovira (Kmiť, Jáchym), 35. Koskinen (Vandas), 51. P. Svitana (Kroták, R. Rapáč)
Vylúčení: 4:3, navyše: M. Hurška (Nitra) 10 min za nešportové správanie, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Goga - Junek, Brath, 1654 divákov

Nitra: Fedor - Rais, Ďurák, M. Hruška, Kružík, Árvay, Gurčík, König, K. Grman, Hrudík - Hrnka, M. Štefanka, Martin Segľa - Šumichrast, Valčák, Fojtík - Piačka, Káčer, M. Bača - Púchovský, Sucharda, Jasinský
Poprad: Melicherčík - D. Brejčák, R. Suchý, Kovačevič, Š. Fabian, A. Novotný, Jáchym, Malina, D. Kramár - Vandas, Koskinen, Kuľha - Škovira, Vaic, Kmiť - P. Svitana, A. Kroták, R. Rapáč - Paločko, Miroslav Hlinka, S. Takáč

Domáci Nitrania začali dobre a už v 7. min mohol otvoriť skóre duelu M. Hruška, proti bol však brankár Popradu Melicherčík. Ten prvýkrát inkasoval v 9. min, keď v presilovke napriahol od modrej Rais a puk skončil v popradskej bránke. Na 2:0 zvýšil v 13. min Káčer, ktorý zužitkoval peknú prihrávku od Piačku. Potom "čaroval" gólman Nitry Fedor, keď zneškodnil šance Rapáča, P. Svitanu či R. Suchého.

V 22. min však nestačil na presilovkový pokus R. Rapáča. Vyrovnanie priniesol v 28. min Kmiťov prienik a zakončenie Škoviru. Tretí popradský gól dosiahol v 35. min Koskinen, keď Fedor nestačil na jeho blafák po peknom prieniku Vandasa. O minútu neskôr Fedor "vychytal" R. Rapáča aj P. Svitanu. Zahanbiť sa nenechal ani Melicherčík a zneškodnil pokusy M. Štefanku aj M. Hrušku.

V treťom dejstve upravil na konečných 2:4 P. Svitana po kombinácii s Krotákom a R. Rapáčom. Poprad mohol pridať aj piaty gól, ale Vandas v 53. min nepremenil trestné strieľanie.

Karol Kolečáni (asistent trénera Nitry): "Pred duelom sme mali veľké problémy so zostavou, z kádra nám vypadlo ďalších šesť hráčov. Museli sme hrať na tri päťky a aj to bol jeden z dôvodov, prečo sme v zápase neuspeli. Začiatok na vyšiel, Poprad sme tým možno zaskočili, no postupne nás hostia prevýšili a zvíťazili zaslúžene."
Róbert Spišák (asistent trénera Popradu): "Nevyšiel nám začiatok duelu, až v druhej polovici úvodnej tretiny sme zvýšili aktivitu a zrýchlili kombináciu. Zatlačili sme súpera a vytvorili si dosť šancí, no tie sme nepremieňali. V druhej časti sa nám podarilo otočiť výsledok, v tretej tretine sme takticky kontrolovali získaný náskok. Začiatok zápasu sme nepodcenili, chlapci asi boli ešte v autobuse."