Novinky - 02.12.2012 21:12

Prišlo aj na Piešťany, Nitra vyhrala po nájazdoch

Huste.tv Autor: Huste.tv | Zdroj: SITA

ŠHK 37 Piešťany - HK Nitra 3:4 po sam. nájazdoch (1:0, 0:1, 2:2 - 0:0, 0:1)
Góly: 8. T. Melichárek, 48. T. Melichárek (J. Ručkay, Stupka), 59. Chylo (J. Ručkay) - 39. Ordzovenský (Jokila, Nádašdi), 45. R. Tománek (Stümpel, M. Kováčik), 60. M. Kováčik (Stümpel, R. Tománek), rozhodujúci sam. nájazd T. Chrenko
Vylúčení: 6:5 na 2 min, navyše Tomek a T. Melichárek (obaja Piešťany) obaja 10 min za nešportové správanie, presilovky: 1:3, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Baluška, Gašparík - J. Tvrdoň, Zvrškovec, 2537 divákov

Zostavy:
Piešťany: Tomek - V. Urban, Drgoň, R. Filip, Škadra, K. Grman, A. Kolník, Bučka, A. Hruška - Stupka, T. Melichárek, F. Hudec - J. Ručkay, Mišura, Chylo - Lisoň, V. Nemec, S. Saliji - Krajčík, Mertel, Haring
Nitra: M. Laco - Nádašdi, M. Bača, Vosátko, Ordzovenský, Trefný, Rais, Árvay, Kadura - M. Kováčik, T. Chrenko, Podstavek - Mašlonka, Stümpel, R. Tománek - Jokila, Hamrák, Martin Segľa - Kmeč, E. Piatak, Pupák

Už v 2. min sa nepresadil hosťujúci Ordzovenský a na opačnej strane ani domáci Filip, ktorého Laco vychytal lapačkou. V 7. min mal veľkú šancu Nitran Chrenko, ale Tomek šancu zneškodnil. O dve minúty neskôr urobila chybu obrana hostí v strednom pásme, puk získal Melichárek a sólo zakončil ponad plece M. Laca - 1:0. V 15. min sa vyznamenal domáci gólman Tomek, keď vyriešil závar pre domácou bránkou, ktorý mali na svedomí Pupák a Kováčik.

V úvode druhej časti boli aktívnejší hráči Piešťan, ale Stupka ani F. Hudec svoje rýchle akcie nezakončili úspešne. O tri minúty neskôr mohol Škadra zvýšiť na 2:0, no trafil iba žŕdku Lacovej bránky. Z následného protiútoku nastrelil Martin Segľa iba Tomekovo rameno. V 32. min to Mišura skúšal na Laca bekhendom, ale prestrelil nitriansku bránku. Následné dve presilovky sa domácim hráčom nepodarilo využiť. Naopak, v 39. min mali Nitrania početnú výhodu o dvoch korčuliarov, ktorú zužitkovali zásluhou Ordzovenského. Ten si nakorčuľoval pred bránku a zasunul puk medzi Tomekove betóny.

V tretej tretine pykali domáci opäť v oslabení, keď Stümpel našiel krížnou prihrávkou Tománka a hostia opäť viedli - 1:2. Stretnutie gradovalo pred výbornou diváckou kulisou. V 48. min využili aj domáci početnú výhodu, keď J. Ručkay našiel Melichárka - 2:2. V 52. min sa ocitol Jokila v dobrej šanci, no pred Tomekom nepochodil. O dve minúty neskôr kryl Tomek tečovanú strelu Jokilu. V 56. min strieľal J. Ručkay do hornej časti bránky, ale Laco ho vychytal nádherným semaforom. V 59. min strhol vedenie na stanu Piešťan Chylo, ale hosťom sa podarilo vyrovnať zásluhou Kováčika.

Predĺženie bolo opatrné, ani jedno z mužstiev nechcelo inkasovať gól a nakoniec vyústilo až do samostatných nájazdov, v ktorých boli úspešnejší hostia, keď víťazný nájazd premenil T. Chrenko.

Hlasy:
 Roman Sýkora (asistent trénera Piešťan): "Dnes sa hral výborný zápas pred skvelou diváckou kulisou, k čomu prispeli aj fanúšikovia Nitry. Stretnutie bolo od začiatku obojstranne vyrovnané, šance sa striedali na oboch stranách. Doplatili sme na vylúčenia, v oslabení sme inkasovali tri góly. V nájazdoch mala Nitra lepších strelcov, žiaľ my sme dali len jeden gól."
 Karol Kolečáni (asistent trénera Nitry): "Diváci dnes v Piešťanoch videli atraktívny zápas v dobrom tempe celých 65 minút. Konečne sa nám podarilo proti Piešťanom bodovať, keďže predchádzajúce dva súboje sme prehrali. Inkasovali sme tri hlúpe góly po individuálnych chybách, no nezlomnou bojovnosťou sa nám stretnutie podarilo dostať do predĺženia. Už len kvôli skvelým nitrianskym divákom som rád, že sa nám podarilo zvíťaziť na samostatné nájazdy."