Novinky - 30.09.2016 23:01

Gólová prestrelka pod Zoborom

Huste.tv Autor: Huste.tv | Zdroj: sita/huste.tv
Góly a asistencie: 6. Slovák (Laliberté), 8. Laliberté (Milam, Ordzovenský), 23. Ručkay (Krištof, Kutálek), 24. Blackwater (Slovák), 41. Laliberté (Slovák, Milam), 54. Slovák (Blackwater) – 1. Nagy, 21. Spilar (Suja, Nagy), 23. Klíma (Bartánus, Bartoš), 46. Boltun (Bartánus, Deyl)

Vylúčení: 5:6 na dve min., presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Stano, Štefik - Tvrdoň, M. Orolín, 3133 divákov

HK Nitra: Valent – Ordzovenský, Milam, Mezei, Rais, Versteeg, König, Pupák, Kuzma – Laliberté, Slovák, Blackwater - Kutálek, Krištof, Ručkay - Štefanka, Paukovček, Macík - Piačka, Bajtek, Chalupa

HC Košice: Habal (Riečický) – Dudáš, Deyl, Šmach, Vašíček, Michalčin, Šedivý – Spilar, Suja, Nagy - Bicek, Boltun, Bartánus - Hričina, Milý, Varga - Klíma, Hruška, Bartoš

Košičania odštartovali duel na klzisku Nitry bleskovým otvorením skóre. Kapitán Nagy naň potreboval iba 19 sekúnd, počas ktorých si na ľavej strane spracoval prihrávku a nekompromisne zakončil k žrdi. Na opačnej polovici klziska následne domáci vrhli svoje sily do pokusov o vyrovnanie a napokon boli úspešní zásluhou Slovákovho nepríjemného teču. Stav 1:1 sa na svetelnej tabuli dlho nevydržal a na radosť domáceho publika šla v ôsmej minúte prvýkrát v zápase do vedenia Nitra. Stalo sa tak po tom, čo Laliberté využil odraz puku od zadného mantinelu a dostal ho za chrbát bezmocného Habala. Košičania sa okamžite pokúšali o vyrovnanie a do prestávky si vypracovali aj niekoľko sľubných šancí. Tú najväčšiu mal na hokejke v 17. minúte Hruška, ale v sám zoči-voči Valentovi neuspel.

Druhá dvadsaťminútovka sa začala za stavu 2:1 v prospech domácich, ale ani tento výsledok dlho neplatil. Zverenci hosťujúceho trénera Rostislava Čadu sa opäť prezentovali rýchlym úvodom tretiny a po necelej minúte vyrovnal strelou pod hornú žrď Spilar. Následne domáci získali presilovku a ďalším rýchlym gólom sa vrátili do tesného vedenia. Gólová prestrelka pokračovala aj po tomto momente a už o 54 sekúnd neskôr bolo vyrovnané na 3:3 po spolupráci Bartánusa s Klímom. Diváci v rýchlom slede góly ani nestíhali počítať, pretože o ďalšiu minútu neskôr Habal v ťažkom zákroku puk vyrzail pred seba a do siete ho poslal Blackwater. Za stavu 4:3 mohli domáci svoj náskok ešte navýšiť, pretože v samostatnom úniku bol Kutálek, ale Habal ponechal svoj betón na ľadovej ploche a odolal.

V záverečnej tretine sa Košičanom do tretice rýchlym gólom začať nepodarilo, pretože rýchly presný zásah dosiahol domáci celok zásluhou Lalibertého. Dvojgólová strata z pohľadu východniarov ešte nič neukončila a diváci po krátkom čase videli ďalší presný zásah. Už v poradí deviaty gól zápasu dosiahol po skvelej orientácii v predbránkovom priestore Boltun a stanovil skóre na 5:4. Nitra si potom zahrala aj presilovku, ale počas Šmachovho trestu udrieť nedokázala. Naopak, domáci hráči pridali šiesty presný zásah proti plnému počtu hostí a celkovo triumfovali 6:4.

Andrej Kmeč, tréner Nitry: „Myslím si, že to bol výborný zápas a divákom musel páčiť. Nevyšli nám vstupy do tretín a po rýchlych góloch sme sa ťažšie dvíhali. Ukázali sme však silu v útoku. Z našej strany boli chyby v obrane, no chalani odovzdali maximum.”

Rostislav Čada, tréner Košíc: „Dnes sme poväčšine zaostávali oproti súperovi najmä v dôraze v útočnej aj v obrannej činnosti. V dôležitých momentoch sme nedokázali dostať puk do poloprázdnej brány súpera. Vva lacné góly v poslednej tretine nás veľmi mrzia. Rozhodli o výsledku zápasu.”