Novinky - 07.11.2017 19:36

Produktívna dvojička z Nitry v najcennejšom reprezentačnom drese

Huste Autor: Huste | Zdroj: sita, huste.tv

Slovenskú hokejovú reprezentáciu čaká v závere týždňa už druhá tohtosezónna previerka, po augustových prípravných dueloch sa Slováci predstavia v Augsburgu na Nemeckom pohári. Hlavný tréner Craig Ramsay sa rozhodol do národného tímu povolať aj produktívnu dvojicu mladých útočníkov vicemajstrovskej Nitry - Michala Krištofa a Mateja Pauloviča. Dvadsaťštyriročný Krištof je s 24 bodmi na čele kanadského bodovania Tipsport ligy, o dva roky mladší Paulovič je so štrnástimi presnými zásahmi najlepším kanonierom súťaže.

Na utorkovom zraze reprezentácie v Bratislave boli v kabíne medzi prvými. "Veľmi sa teším, že som dostal túto šancu. Som plný očakávania. Verím, že spolu s Maťom Paulovičom sa nám bude dariť aspoň tak dobre ako v klube. Chceme tímu pomôcť k úspechu v Augsburgu. Ja sa snažím hrať čo najlepšie, a to, či príde alebo nepríde pozvánka do národného tímu, to už nie je na mne. Je to moja prvá reprezentačná akcia. Dúfam, že nám to tu pôjde. S Maťom sme si sadli a ide nám to. Sme radi, že tu môžeme byť obaja. Teraz sa budeme snažiť do reprezentačných zápasov preniesť to, čo ukazujeme v lige. Bude to náročnejšie, ale budeme sa snažiť," povedal Michal Krištof, ktorého v Nemecku čaká debut v najcennejšom drese.

Jeho klubová dvojička Paulovič si premiéru odkrútil v auguste v dueloch proti Čechom. "Som rád, že je tu aj Mišo, v Nitre hráme spolu od začiatku sezóny. Zatiaľ nám to spolu ide a snáď to bude pokračovať. Uvidíme, ako to tréner poskladá. Dúfame, že budeme spolu a nám to pôjde rovnako ako v Nitre. Chceme hrať dobre, aj keď to bude iný hokej ako v našej lige. Chceme trénerovi ukázať, že na to máme," povedal Matej Paulovič.

Turnaj v Nemecku bude pre slovenskú reprezentáciu predposlednou previerkou pred prvým tohtsezónnym vrcholom - februárovými ZOH v kórejskom Pjongčangu. Pod piatimi kruhmi nebudú štartovať hokejisti zo zámorskej NHL, preto je aj pre hráčov z najvyššej domácej súťaže veľká šanca prebojovať sa na tento vrcholný turnaj. "Motivácia reprezentovať svoju krajinu je vždy obrovská bez ohľadu na to, či na olympiádu pôjdu alebo nepôjdu hráči zo zámoria. Pre každého hráča je to maximum, čo môže dosiahnuť. Každý, kto v tíme je, sa bude zo seba snažiť vydať zo seba maximum, aby presvedčil trénera a prebojoval sa na ZOH. Pre každého to bude ťažké a je na nás, ako sa ukážeme," vyhlásil Krištof.

V Augsburgu si Slováci postupne zmerajú sily s výbermi USA, Nemecka a olympijského tímu Ruska. "Chceme vyhrať všetky tri zápasy, ale ešte neviem, v akých zostavách prídu súperi. Boli by sme zlí športovci, ak by sme netúžili po víťazstvách. V prvom rade musíme plniť daný systém, a to nás môže posunúť ďalej. V Augsburgu nás isto nečakajú ľahkí súperi. Musíme hrať tímovo, to je cesta k úspechu," prezradil Matej Paulovič. Jeho klubová "dvojička" si premiéru v reprezentácii odkrúti v piatok proti tímu USA v kádri so skúsenými hviezdami ako Brian Gionta či Ryan Malone. "Bude to pre mňa obrovský zápas. Hráčov ako Gionta alebo Malone som mohol sledovať v TV, keď som bol malý. Teraz si proti nim môžem zahrať. Budeme sa snažiť, aby sme ich zdolali. A v nedeľu budem spokojný, ak vyhráme celý turnaj. Hlavný je tímový výsledok, všetci nás budú hodnotiť podľa toho," doplnil Krištof.


Ďakujeme za vaše názory

Tabuľka

P Názov klubu GP GF GA PTS
1. Dukla Trenčín 21 63 32 50
2. HC Košice 22 69 51 44
3. HC´05 iCLINIC B.Bystrica 22 86 53 43
4. HKM Zvolen 21 67 58 37
5. HK Poprad 22 60 59 37
6. HK Nitra 21 73 63 35
7. MsHK DOXXbet Žilina 22 59 58 31
8. HC Nové Zámky 22 54 66 26
9. MHk 32 L.Mikuláš 21 44 55 21
10. HC 07 Detva 22 39 81 11
11. HK Orange 20 16 32 70 13
Kompletná tabuľka
Napíšte nám: info@huste.tv