Novinky - 18.03.2019 17:00

Štvrťfinálová séria Nitry s Trenčínom je plná nenávisti! Zákerné fauly, oplzlé nadávky

Huste.tv Autor: Huste.tv | Zdroj: sita, huste.tv

Zástupcom HK Nitra sa nepáči počet podnetov, ktoré Dukla Trenčín posunula na prešetrenie Disciplinárnej komisii Slovenského zväzu ľadového hokeja (DK SZĽH) počas vzájomnej štvrťfinálovej série Kaufland play-off v Tipsport lige (aktuálny stav 2:2). Nitrania informujú, že Trenčín podal už päť podnetov, kým "corgoni" iba dva. "Jeden bol automaticky riešený DK (Sádecký) pre trest v hre a druhý bol zákrok Starostu na Lantošiho, kde sme len zdupľovali podnet, ktorý už pred nami podal samotný SZĽH," píše sa v oficiálnom stanovisku HK Nitra.

"Z našej strany sme zastavovali aktivity viacerých ľudí, nielen z Nitry, ale aj z iných kútov Slovenska, podať trestné oznámenie voči hráčovi Trenčína Starostovi. Napriek absolútne unfair zákroku sme za to, aby sa veci z ľadu nevynášali na civilné súdy," uvádzajú Nitrania.

Pripomínajú, že aj im sa nepozdávalo viacero zákrokov hráčov súpera, ktoré však neposunuli na "disciplinárku". "Napriek tomu, že zákrokov na našich hráčov bolo omnoho viac, napr. Šveca zozadu na Morrisona, v ktorom prišlo k zraneniu nášho hráča, sme podnet na DK SZĽH neposlali. Rovnako sme neposlali podnet za faul kolenom Tomáša Starostu. Náš ostatný podnet na DK SZĽH bol pred rokom a pol pri zranení Matta Copa, ktorému silný otras mozgu, žiaľ, ukončil kariéru," stojí v stanovisku HK Nitra.

"Tešili sme sa na celú sériu a aj sa tešíme na ďalšie zápasy pred vynikajúcimi divákmi na jednej či druhej strane. Preto nechápeme vnášanie nenávisti pred ďalšími zápasmi štvrťfinále zo strany Trenčína na ich stránke na facebooku. Zo strany nášho klubu sme iniciovali pred sériou veľmi pekné spoločné promovideo Trenčína a Nitry, ktoré bolo vymyslené, nahraté a realizované ľuďmi z organizácie HK Nitra."

Na klubovom webe sa Nitrania vrátili aj k nahrávke, ktorá kolovala internetom a v ktorej údajne útočník HK Nitra Juraj Majdan nevyberavým spôsobom komentuje hráčov Dukly. Spomedzi slušnejších vyhlásení zo spomenutej audiostopy napríklad označil útočníka Michala Hlinku za "pseudohokejistu, na ktorého asi pošlú Judda Blackwatera" a o brankárovi Michalovi Valentovi zase vyhlásil, že je "tučniak" a "prasa".

"Nechceli sme reagovať na zverejnenie súkromnej komunikácie nášho hráča Juraja Majdana s jeho kamarátom Ružičkom ml. dva dni pred začiatkom play-off. Samozrejme, že podobné vyjadrovanie sa zo strany hráča odsudzujeme. Sme názoru, že šport má ľudí spájať a nie rozdeľovať. Veríme, že vypuknuté vášne sa upokoja a budeme svedkami výborného hokeja v play-off až do konca sezóny a úspešne zvládnutých domácich majstrovstiev sveta," uviedli na záver oficiálneho stanoviska zástupcovia nitrianskeho klubu.

Tagy: TOP huste.tv