Novinky - 19.03.2019 08:15

Buček zariadil pre Nitru postupový mečbal. Neboli sme horší, znie z Trenčína

Huste.tv Autor: Huste.tv | Zdroj: sita, huste.tv

V mimoriadne vyhrotenej štvrťfinálovej sérii Kaufland play-off Tipsport ligy 2018/2019 medzi Nitrou a Trenčínom je po pondelkovom piatom súboji bližšie tím spod Zobora. Zverenci trénera Antonína Stavjaňu zvládli domáce stretnutie, v sérii vedú 3:2 na zápasy a v stredu 20. marca môžu pod hradom Matúša Čáka rozhodnúť o postupe do semifinále.

V pondelok Nitra zvíťazila 2:0, jej oba zásahy zaznamenal Samuel Buček, keď premenil trestné strieľanie a v závere súboja skóroval aj do prázdnej bránky Trenčína. "Veril som si a tajne som dúfal, že na trestné strieľanie pôjdem práve ja. Viem, čo na Miša Valenta platí, pozorne s trénerom našich brankárov sme študovali jeho štýl chytania. Som rád, že som to využil," povedal Buček podľa denníka Šport.

Hokejisti Dukly cestovali domov s tým, že v stredu pred vlastnými fanúšikmi musia zvíťaziť, ak chcú pokračovať v sezóne. "Horší sme v Nitre určite neboli. Bojovali sme jeden za druhého. Všetka česť chalanom, ktorí doteraz veľa nehrali a nastúpili. V stredu chceme doma sériu vyrovnať a vrátiť sa v piatok do Nitry," povedal podľa Športu útočník "vojakov" Tibor Varga.

Do série, či už sa skončí v stredu alebo nie, isto nezasiahnu Trenčania Tomáš Starosta, Boris Sádecký ani Nitran Judd Blackwater. Všetci totiž dostali od disciplinárky SZĽH dištanc za svoje tvrdé zákroky za hranicou pravidiel.