Novinky - 21.03.2019 17:15

Nitre zobrala séria s Trenčínom veľa síl. Bude to stačiť na oddýchnutý Zvolen?

Huste.tv Autor: Huste.tv | Zdroj: sita, huste.tv

Po strede sú v Tipsport lige 2018/2019 známi všetci štyria štvrťfinalisti Kaufland play-off. K Banskej Bystrici a Zvolenu, ktoré si miestenku medzi kvartetom najlepších tímov pod Tatrami vybojovali už skôr, pribudli HK Nitra a HK Poprad. Tím spod Zobora si vo štvrťfinále poradil s Trenčínom 4:2 na zápasy a rovnakým výsledkom sa skončila aj séria medzi popradskými "kamzíkmi" a HC Košice.

Séria medzi Nitrou a vicemajstrom z Trenčína bola v istých okamihoch poriadne vyhrotená - na ľade aj mimo neho. "Celá séria bola ťažká. Trenčín hral výborne, bolo to o jednom góle. Hrali sme trpezlivo, obe mužstvá mali šance, ale my sme dali našťastie gól," povedal pre hokejportal.net autor víťazného gólu v stredajšom súboji na ľade Dukly obranca Branislav Mezei a ďalej poznamenal: "Séria nám zobrala dosť síl, ale keď sa vyhrá, tak sa na druhý deň vstáva lepšie, ako po prehratom zápase. Hrali sme trpezlivo, aj keď sme doma prehrali prvý zápas v predĺžení a nepodali sme optimálny výkon, nezlomilo nás to, zomkli sme sa, druhý zápas sme vyhrali a už sme podávali dobré výkony." Nitra má teraz štyri dni pauzy a v pondelok 25. marca ju čaká prvý duel semifinále na ľade Zvolena. "Mne osobne vyhovuje menej voľna. Keby sa hralo hneď na druhý deň, nebolo by to príjemné, ale máme dosť času. Keď sú dlhé pauzy, tak sa tam viac trénuje a je tam voľno, nie je tam zápasové tempo, takže mne bude kratšia pauza vyhovovať," myslí si Mezei.

Stredajší zápas pod hradom Matúša Čáka bol posledný súťažný v kariére pre domáceho útočníka Branka Radivojeviča. "Myslím si, že tá séria bola veľmi vyrovnaná a ťažká. Nám chýbali góly. Dva zápasy sme nedali gól, šance sme síce mali, ale klobúk dole pred Šimbochom, to bola asi naša najväčšia prekážka v posledných troch zápasoch. Nitra to zvládla lepšie a môžem jej len pogratulovať," povedal pre hokejportal.net.