Novinky - 16.04.2019 23:30

Neuveriteľný nitriansky lazaret. V play-off s trinástimi zranenými hráčmi

Zdroj: sita, huste.tv

Až trinásť hokejistov HK Nitra bolo počas play-off Tipsport ligy 2018/2019 zdravotne indisponovaných. Napriek veľkému počtu zdravotných obmedzených získali Nitrania strieborné medaily. Vo finále podľahli Banskej Bystrici 1:4 na zápasy. Po skončení play-off zástupcovia tímu spod Zobora zverejnili na klubovej internetovej stránke zoznam zranených členov kádra.

Prinášame vyjadrenie HK Nitra v plnom znení:

Branislav Mezei - V semifinálovej sérii so Zvolenom mal vysoké horúčky. Konkrétne pred tretím a štvrtým zápasom mal ešte ráno teplotu 39,2, napriek tomu v oboch zápasoch nastúpil.
Miroslav Pupák - Po faule Petra Ulrycha v piatom zápase série proti HKM Zvolen utrpel otras mozgu. Snažil sa vrátiť do siedmeho zápasu proti Zvolenu, skúšal to aj vo finále, ale jeho minutáž bola len symbolická, vždy sa mu prejavili závraty, a tak do finále už potom ani nezasahoval.
Kenney Morrisson - Po škaredom ataku Jozefa Šveca ešte v druhom zápase série proti Dukle Trenčín mal potrhané väzy v ramene. Odhadovaná liečba bola 6-8 týždňov, skúsil to už po troch, ale proti Zvolenu nastupoval iba na pár striedaní, postupne pod vplyvom okolností hral síce častejšie, ale ak ste ho nevidel ani raz vystreliť, ani raz niekoho naraziť na mantinel, tak už poznáte dôvod. Jeho fyzické obmedzenie v zápasoch bolo naozaj výrazné.
Mitch Versteeg - Zranil sa hneď v prvom striedaní prvého zápasu proti Dukle Trenčín. Zlomil si kostičku v ruke. Bitku s Michalom Hlinkom tak absolvoval už so zlomenou rukou. Po druhom zápase štvrťfinále absolvoval menší chirurgický zákrok. Výrazne bol obmedzovaný najmä pri prihrávkach a pri streľbe.
Matúš Rais - Mal natiahnuté väzy v kolene od druhého zápasu vo Zvolene, ktorý ani nedohral. Veľkými bolesťami trpel aj v ďalšom priebehu tejto série a takisto vo finále.
Adrián Sloboda - Počas série proti Zvolenu ho trápili žalúdočné problémy, pre ktoré vynechal jeden zápas.
Róbert Lantoši - Proti Trenčínu stratil sedem zubov. Vo finále utrpel natiahnutie väzov v ramene. Tieto bolesti mu vystreľovali do hrudného koša a pociťoval veľké ťažkosti s dýchaním. To je dôvod prečo odstupoval ešte v priebehu hry z jednotlivých finálových zápasov.
Judd Blackwater - Po bodyčeku Samuela Petráša v štvrtom zápase série so Zvolenom utrpel najvážnejšie zranenie zo všetkých hráčov. Posunutá kosť mu spôsobila prepichnutie pľúca. Absolvoval operáciu v Nitre a ležal na JIS. Napriek tomu chcel zasiahnuť do finále, ale s touto diagnózou mu to lekári vyslovene zakázali.
Kale Kerbashian - Od prvého zápasu s Duklou Trenčín hral na injekciách s natrhnutými medzi rebrovými svalmi. Určite ste si najmä v sérii proti Zvolenu všimli, že v súbojoch prakticky neexistoval a na striedačku sa veľa ráz ledva doplazil.
Juraj Majdan - Rovnaké zranenie ako Kerbashian. Zranil na začiatku série s Trenčínom, hrať s tým nemohol.
Dalibor Bortňák - Zranil sa v prvom zápase proti Trenčínu. Tiež mal natrhnuté svaly medzi rebrami, výrazne ho ale limitovala pomliaždená panva. O jeho štartoch sa v mnohých prípadoch už od štvrťfinále rozhodovalo až na rozcvičke pred zápasmi. Napriek tomu ukázal príkladné vôľové vlastnosti a odohral každý zápas.
Branislav Rapáč - Pred prvým zápasom play-off bol tri dni v nemocnici, pre žalúdočné problémy schudol osem kilogramov. Pre prasklinu v členku, ktorú si spôsobil ešte vo štvrťfinále neodohral druhý semifinálový zápas vo Zvolene, tie ostatné zápasy hral silou vôle. Okrem toho sa mu počas finále ešte odtrhol meniskus, a tak nehral druhý, štvrtý ani piaty finálový zápas.
Juraj Šiška - S košíkom hral pre zlomeninu lícnej kosti, okrem toho mal problémy s kolenom a s lakťom.

Všetci zranení hráči vo voľných dňoch de facto netrénovali a zápasy jednotlivých sérií odohrali na silných injekciách proti bolesti.